2013. május 21. kedd | 21. HÉT | 141. NAP | 21:21 | KONSTANTIN, ANDRÁS

130 méteres tengeri szörny csontváza az óceán partján - Fotó!

2012. augusztus 07. | 11:58
128 méteres tengeri kígyó csontváz riogatja az Atlanti-ócen partján a látogatókat a franciaországi Saint-Nazaire-nél.

A csontvázat nem a tenger vetette ki: Yong Ping kortárs szobrász alkotása. A turisták nem csak az óceán partján, de a közeli Nantes városában is meghökkentő művekkel találkozhatnak. Az alkotások között vannak úszó szigetek, óriási madár, magasba emelt épületrészlet, és kivetített portré.


Jean Blaise, a fesztivál szervezője a Paris Match internetes kiadásának azt mondta: nincsenek olyan műemlékeik, mint a Mont-Saint-Michel, vagy a Guggenheim Bilbaoban, de igyekeztek vonzó programokat kínálni.


Forrás: Pécsi STOP/Paris Match   |   STOP

címkék
Franciaország, Saint-Nazaire, szobrászat, Yong Ping, Nantes, Jean Blaise


a rovat további hírei
27-ről csökkentsék 5 százalékra: a lengyel példát ajánlják a szocialisták Tabajdi: Kiszámítható és tisztes megélhetést biztosító nyugdíjakat! "Nem kis részben a magyar médiaszabályozás ihlette" a strasbourgi jelentést Tabajdi: Európai szinten kell biztosítani a tájékozódás szabadságát! Szlovén kollégájánál járt Áder János Segítségre van szüksége Erőss Zsoltéknak Megdöbbentő kalóztámadás Szerbiában
címlap »
fotó, videó »
1/5
CHF / HUF

szavazás
Ön szerint volt Pécsett trafikmutyi?

bővebben
Igen Nem
címkefelhő
Így a legkönnyebb letépni a fürdőrucit - Fotók 18+
Bikini vagy úszódressz? Nem mindegy? A lényeg, hogy gyorsan kihámozza magát a lány.
Fotó: novoporn Antennaként állnak szét a mellbimbói - Fotók 18+
Jade ügyvédnek készül,de egyelőre csak főnöke dolgozószobájáig jutott.
Fotó: photodromm Hiába próbálnád, úgysem tudnád kielégíteni - Fotók 18+
nem vagy elég tökös egy ilyen csajhoz...