2013. május 18. szombat | 20. HÉT | 138. NAP | 13:50 | ALEXANDRA, SZANDRA

Folytatódik az éhségsztrájk - az iskoláért küzdenek

2011. július 14. | 12:48
A kaposvári Toldi iskola szülői szervezete szombaton reggel 9 órától újabb éhségsztrájkba kezd. Az önkormányzat megszüntetné az intézményt, ők nem hagyják.

Újabb tiltakozáshullámba kezdenek a kaposvári Toldi iskolába jár gyermekek szüleinek képviselői. Az ügy előzménye, hogy az önkormányzat, bár az épületben maradhatnak a gyerekek, gyakorlatilag megszünteti a jelenlegi iskolát, az osztálytermeken és a diákokon egy általános és egy középiskola osztozik.

Szombaton reggel kilenctől bizonytalan ideig minden nap a sétáló utca és a Kossuth tér környékén tartózkodnak, helyüket változtatják a szülők. - Úgy gondoljuk, hogy kisebb csoportokban, a Toldiért jelzéssel a ruházatunkon, beszélgetve, sétálva jogunk van kifejezni az elégedetlenségünket - fejtette ki Klimóné Csongovai Hilda, a tiltakozók szószólója. - Az éhezés és a tér környékén sétálás idejének hosszát mindenki egyénileg dönti el.

A szülők közleményükben leszögezik: egyenes választ várnak Szita Károlytól, Kaposvár polgármesterétől arra, hogy miért szünteti meg az iskolát. "Egyértelmű a nyilvánosság számára is, hogy sem szakmai, sem gazdasági ok nincs. Nyílt, tisztességes párbeszédet követelünk! - így a közlemény írói.

Az írásban a szülők kifejtik: világossá vált, hogy törvénysértés történt az eljárás alatt, ezért az eljárás azonnali felfüggesztést követelik.

"Tiltakozásunk elfojtásának és a csoport elszigetelésének céljából etikátlan vádakkal illetettek bennünket. Ezúton is kijelentjük, becsületes, törvénytisztelő magyar állampolgárok vagyunk. Nem célunk a zavarkeltés. Egész egyszerűen élünk szülői jogainkkal, mindent törvényes eszközt felhasználva, hogy ne kerülhessen sor arra, hogy bármilyen valós indokot nélkülözve, bármikor bárki gyermeke ilyen helyzetbe kerülhessen. Választ szeretnénk, miért egy száz százalékos kihasználtsággal működő, egyedi képzést nyújtó, kiváló eredményekkel rendelkező iskolát szeretnének megszüntetni? Biztonságot az önálló iskoláknak, biztonságot a tanulóknak, biztonságot a pedagógusoknak! Egyenlő bánásmódot követelünk! Minden gyerek fontos. Nem bábukról, hanem hús-vér emberekről van szó, akik a lehető legtöbbet nyújtották. Mi nem más iskolák ellen, hanem a gyermekek és szülők jogaiért harcolunk" - írja a szülői szervezet.

A szülők először június 18-ától tartottak három napos éhségsztrájkot, akkor kevésbé feltűnő helyen, az iskola előtti füves területen. Az eseményről a Pécsi Stop a helyszínről tudósított. Akkor, bizonyos váltásokkal mintegy kéttucatnyi szülő tiltakozott az iskola megszüntetése ellen.

Az önkormányzat álláspontja szerint az iskola nem szűnik meg.


Szerző: Barabás Béla   |  egyéb írások a szerzőtől »   |   Forrás: Pécsi Stop   |   STOP

címkék
Éhségsztrájk, tiltakozás, iskolabezárás, Kaposvár


a rovat további hírei
A Rovitex új helyen is a megszokott minőségben Megverte a Heim Pál utcában Vigyázat, traffipax - itt mérnek a pünkösdi hétvége első napján Tragédia: ellopták a bort Pünkösdi forgatag: Zsolnay Fesztiváltól a megagiga habpartiig Dübörög a turizmus Siófokon Katonai bemutatótól a játszóházig - komoly gyermeknap lesz Pécsett
címlap »
fotó, videó »
1/5
CHF / HUF

szavazás
címkefelhő
Vörös, szeplős és nagyon ért a szexhez - Fotók 18+
Elle nem mehet a napra, mert szeplői azonnal lángra kapnának.
Fotó: actiongirls Semmit sem takar a bőrmelltartó - Fotók 18+
Kathy Lee rutinos pornós bombázó, most mégis szólóban mutatja meg magát.
Fotó: babes Megnyílt a punci-kilátó - Fotók 18+
Emily kedvenc kikapcsolódása a kirándulás - de szigorúan csak a szex után.