Hosszabbítás után dőlt el a csata a pécsiek javára a fővárosban

2020. január 4. 19:57 2020. jan. 4. 19:57

Győzelemmel kezdte az új esztendőt a 2019-2020-as NB I-es női kosárlabda bajnokságban a PINKK-Pécsi 424. A hazai vereségért a visszavágás sikerült, idegen pályán Landryék 85-79-re verték hosszabbításban az ELTE BEAC Újbuda csapatát.

ELTE BEAC Újbuda-PINKK-Pécsi 424: 79-85 (25-17, 18-24, 16-16, 15-17, 5-11)

Az eddig megszokott eredménytől eltérően kezdődött a találkozó. Általában a PINKK szoros első két negyedet játszott, és a véghajrát elvesztette. A szombati találkozón remekül kezdtek a budapesti egyetemisták, 5-0, 21-7, 21-12 is volt az eredmény. A második negyed 14. percétől ritmust és iramot váltott a pécsi csapat, 20 perc után a dobószázalék 53-54 volt.

A PINKK alig volt eredményesebb, de a 18-24-es pontarány a második negyedben biztató volt a vendégek számára. Stach biztos kézzel játszik, az ELTE játékosai csak faulttal tudják megállítani. A statisztikája 22 perc után fényesen bizonyítja mindezt: 15 pontot szórt a zsákba.

A harmadik negyed érdekessége volt, hogy Vári statisztikájában 3 sikeres távolit és 2 hibás közeli dobást láttunk.  A záró negyedben a labdát Laklóth és Zsilinszky is eladja, és 40 perc után 74-74-re alakult az állás.

A döntés a hosszabbításban dőlhet el, újabb 5 perc játékidő. A 2-3 as poszton játszó Vári Zita triplája és büntetői is jók. A vendégek részéről Tenyér és Landry megmutatta, hogy nincs számukra elveszett labda, és hozták a nagyon várt győzelmet, a 79-85-öt. A másik oldalon egyedül Lakóth Anna játszott 45 percet, tegyük hozzá, remekül.

A PINKK mestere, Vanja Miljkovic a mérkőzés előtt arról beszélt, hogy számukra csak a győzelem az elfogadható. A tréner betartotta ígéretét. A lányok nem sokat pihennek, mert jövő héten EBW kupára utaznak Lettországba, ahol két mérkőzésen kell helytállniuk.

Forrás: Pécsi STOP