PEAC kosarasok sikere Budapesten

2019. december 22. 11:51 2019. dec. 22. 11:51

Az élvonalban szereplő pécsi hölgy kosarasok szombaton léptek pályára: a PINKK-Pécsi 424 a Ceglédet fogadta Kozármislenyben, a PEAC az ELTE BEAC Újbuda otthonában készült győzelemre. A férfiak, a PVSK VEOLIA a Szolnokkal játszott a Tisza-parti városban.

A pécsi nyitány Budapesten a Gadányi László sportcsarnokban három órakor kezdődött. Az alapszakasz első felvonása a pécsi egyetemisták számára véget ért. Hazai pályán szeptember végén Meszlényi Róbert tanítványai 84-48-ra nyertek.

A mérkőzés előtti nyilatkozat szerint a műtét után és a rehabilitációt is befejező játékos, Maegan Conwright visszatérhet, ám beilleszkedése a csapatba kérdéses lehet. A játékos 17 percet kapott, ha nincs a 6 eladott labdája, teljesítménye a dicséretes kategóriába tartozik. A legfontosabb, hogy a PEAC csapata negyedről negyedre növelte előnyét, egyedül a harmadik negyedben mutatott mást a statisztika (16-15).

A vendégcsapat győzelme a csapat sikere, hiszen a pályára lépők közül Kaposi kivételével mindenki pontszerző volt. Statisztikát nézve Szabó Fanni volt a legeredményesebb. Most rövid pihenő a lányoknak, és december 28-án újra a fővárosban a TFSE-MTK ellen lépnek pályára Rujákék.

ELTE-BEAC ÚJBUDA- PEAC Pécs 59-69 (11-20, 13-19, 16-15, 14-15)

Esti mérkőzést játszott Kozármislenyben a PINKK-Pécsi 424 a Cegléd ellen. A vendéglátók elsődleges célja lehetett, hogy megszerezzék az első győzelmüket a 2019-2020 évi bajnokságban. A Cegléd a 8 között szeretne végezni tavasszal.

PINKK-Pécsi 424-Cegléd (fotó: Pécsi STOP)

Jól kezd a PINKK, elsősorban Stach dob jól, 3 dobás 6 pontot ért, 10-3 a 3. percben. Vendég idő kérés, Kovács Kitti eladott labda, majd fault, de a Pécs jobban jött ki a 8. perc végén, 18-11. A hátralévő két perc egyértelműen a vendégeké lett, 9 pont zsinórban, 20-20 a negyed végén.

A második negyed első találata Stach neve mellé került, 22-20. A Cegléd 5 büntetőt hibázott, előny a hazai oldalon, 20-12.

A záró rész 0-7, nem estek a hazai kosarak a zsákba. A 34. percben 57-53, sokan már a bajnokság első PINKK-győzelmében reménykednek. Az esélyt fokozza, hogy 63-62 után Tenyér közelije jó, 66-62. Órán 39 perc, ami eltelt, a csapatok a negyvenedik percbe léptek.

Hazai oldalon pontcsend, vendégeknél 7 pont. A végig vezető hazai gárda szájából kiénekelte a sajtot a Cegléd. A záró negyedben elért 9-23 as eredmény csúnyán fest, nem volt erő 40 percre. A csapat már több alkalommal a hosszú szünetben, vezető pozícióban ment pihenőre, így volt ez szombaton este is. Talán még nem késő, ha ezen tudna változtatni a PINKK-Pécsi 424. Nagyobb erőgyűjtésre december 28-ig van idő, amikor Landryék Budapesten a Csata ellen lépnek pályára.

PINKK-Pécsi 424-Cegléd: 66-69 (20-20, 20-12, 17-14, 9-23)

A PVSK-VEOLIA is este mérkőzött Szolnokon. A Tisza-parti gárda az első percekben megtalálta a pontdobó kezét, 3-0, 15-11, 15-13 a 6. percben. Ezt követően Csirke tanítványainak nem sikerült Davis fogása. A pécsi mester megforgatta csapatát, a 9. percben a kezdő ötösből csak Ruják van a pályán. 10 perc után 30-20.

A PVSK távolról próbálkozik, zsinórban 4 dobás, de 0 pont. A vasutasok próbálnak védekezni, amit a bírók lefújnak, a megítélt büntetőket a hazaiak viszont értékesítik. A vendégeknél egyértelműen az amerikai Diggs átlagosnál nyújtott többet. 75 dobott ponttal sok mérkőzést meg lehet nyerni, de 100 kapott ponttal már nagyon ritkán.

Javításra a férfi csapatnak egy hete van, mert Csirke Ferenc gárdája legközelebb Szombathelyen lép pályára.

Szolnok-PVSK VEOLIA 100-75 (30-20, 25-16, 21-19, 24-20)

Forrás: Pécsi STOP