Tovább tart a pécsi kosarasok fekete hétvégéje

2019. december 29. 11:25 2019. dec. 29. 11:25

A két pécsi női csapat a fővárosba utazott szombaton, a A PEAC az MTK-hoz, PINKK-Pécsi 424 a Csata vendége volt. A PVSK férfi gárdája Szombathelyre látogatott, a bajnokesélyes otthonába. Mindhárom NB 1-es csapat verességgel utazott vissza a Mecsekaljára.

Lépésről lépésre haladtak a csapatok a pontszerzés tekintetében a FALCO Szombathely-PVSK VEOLIA bajnoki kosárlabda mérkőzés első harminc percében. Félidő 45-35, a harmadik negyed 20-20. A legfeltűnőbb harminc perc alatt az volt, hogy a hazaiak háromszor annyi büntetőt dobhattak, mint a vendégek.

A záró negyedre a PVSK nagyon elfáradt, 101-69 került az eredményjelzőre.Csirke Ferenc, a PVSK VEOLIA vezetőedzője lapunknak telefonon elmondta, hogy az első három negyedben a különbséget a gyors hazai indítások eredményezték.

„A folytatásban elfáradtunk, fizikálisan nem vagyunk erősek, több idősebb játékosunk van. A mi játékunk nem az, hogy átrohanunk az ellenfélen. Taktika terén kell a repertoárt bővíteni”

- fogalmazott Csirke Ferenc, majd hozzátette, ebből a mérkőzésből is tudnak tanulni a Szeged és a Kecskemét elleni találkozókra, amit már 2020-ban rendeznek.

FALCO-Szombathely-PVSK VEOLIA: 101-69 (16-15, 29-20, 20-20, 36-14)

Ritkán látható izgalmas végjátékot láthatott a NKE-FCSM TFSE-MTK-PEAC-Pécs NB 1-es női kosárlabda csapata. A kezdés nem jól indult a vendégek számára, 15-0-ával kezdtek a vendéglátók. Az első negyed 20-11-es állás mellett ért véget. A folytatásban Jenkis és Süle gyűjtögette a pontokat. A 20. perc végén Ruják látványos távolijával 40-39-re módosult az eredmény a hosszú szünet előtt.

A harmadik negyedet hozta az MTK, a negyedikben szikrázott a Városmajori csarnok. A 36. percben 71-70, a 38.-ban 76-77. A 39. percben fault, büntető, időkérés, lehet, hogy öt percig is eltartott a záró perc. A rendes játékidőben 80-80-at mutatott az eredményjelző.

Hosszabbítás következett. Ahogy a mérkőzés elején, a 42 percben is nagyon belendült az MTK, 5-0. Az ötödik perc végén 13-9. A 3-4 es poszton játszó Jenkins Alisia közel 43 percet töltött a pályán. A statisztikai mutatói parádésak, a pécsi oldalon Udodenko alig maradt el az amerikai játékostól.

NKE-FCSM-TFSE MTK- PEAC Pécs: 93-89 (20-11, 20-28, 22-18, 18-23, 13-9)

A PINKK-Pécsi 424 NB 1-es női kosárlabda csapat megúszta 100 pont alatt. A Csata otthonában 98-58 arányban fejezték be a bajnoki mérkőzést.

A dobóstatisztika hibát is jelenthet. A Csata 48,6, a PINKK 36,1 százalékkal dobott. Lepattanó labdaszerzésben a hazaiak sokkal jobbak voltak. Az  eladott labdák tekintetében is jelentős különbség van a két csapat között.

A mérkőzés előtti nyilatkozat szerint tisztességes helytállásra, szoros eredményre számítottak. Hogy a negyvenpontnyi különbség mit jelent a csapat számára, eldöntik a játékosok, a szurkolók és nem utolsó sorban a vezetők.

CSATA-PINKK-Pécsi 424:  98-58 (23-11, 26-12, 24-14, 25-21)

Forrás: Pécsi STOP