Nyert a PVSK VEOLIA a Sopron ellen!

2020. december 1. 20:42 2020. dec. 1. 20:42

A 12. fordulónál tart a magyar férfi kosárlabda bajnokság az eredeti kiírás szerint. A koronavírus nem kímélte PVSK-VEOLIA csapatát sem. Kedden Dragan Alekszics együttese a Sopront fogadta a pécsi Lauber Dezső sportcsarnokban. A 2020-2021 évi bajnokságban az ötödik mérkőzésükön léphettek pályára. Eddig kevés sikerrel.

A PVSK több hetes késéssel tudta elkezdeni a bajnokságot a járványhelyzet miatt, ugyanis a betegség nem kímélte sem a játékosokat, sem a stábtagokat. A csapat eddigi mérlege: egy győzelem hazai pályán a Kaposvár ellen és három vereség a Szombathely, Székesfehérvár és a Debrecen csapata ellen.

Mérkőzés előtt Dragan Alekszics azt nyilatkozta:  A támadó játékunkkal nem volt nagy probléma, hiszen rendre 80-90 pontot dobunk a meccseinken. Azonban a védekezésünk eddig nem igazán működött. Ami igazán nagy gond volt, az egy-egy elleni játékunk a saját palánkunk alatt. Az elmúlt két hétben ezt gyakoroltuk az edzéseken, a Paks ellen játszottunk két edzőmeccset is. Úgy gondolom, hogy most már sokkal jobbak leszünk e téren. Erre szükségünk is lesz, ugyanis a Sopron épp ebben a játékelemben nagyon erős.

Remekül kezdett a Pécs, Lewis triplával kezdett, majd két pontosok és 7-0-ra vezettek a fiúk. A 2-3-as poszton játszó Funderburk, amerikai idegenlégiós is betalált távolról. Az 5. percben 12-5 volt az állás a Pécs javára. Ezután időt is kért a Sopron edzője majd a  VEOLIA hibátlanul dobta távolikat, négyből-négyet sikeresen be is dobtak. A 7. perc végén 18-10-re vezetett VEOLIA. A kispadról érkező Biró és Brkic is betalált 23-12. Kevesebbet hibázó PVSK megérdemelten nyerte az első negyedet 28-16-ra.

Ezután tripla dobással kezdtek a hazaiak, Budimir hármas, 31-20 a 12. percben. A vendégeknél csereként érkezett a litván Jogela, 7 ponttal terhelte a pécsi kosarat, 34-25, 14. percben. A pécsi Bíró keményen védekezett, 15 perc alatt 3 hibát be is gyűjtött, 39-29 a 16. percben. Budimir nem dobja be, Borisov igen, 39-31, a 18. percben. Egyik oldalon Borisov, a másikon Budimir dob triplát, 46-37, a félidő végére.

A harmadik negyed Brkic villanásaival kezdődött 56-46, a 24. percben. A vendégek oldalán Thompson eredményes, 56-48 a 25. percben, majdk következett a hazai időkérés. Vélhetően Alekszics szerette volna elkerülni, hogy a Sopron pontgyártásba megközelítse a Pécs gárdáját. A megbeszélt figura pedig úgy tűnt bevált Budimir triplát dobott, 61-51. Ám Bírónak időközben sikerült kipontozódni. Ezután pedig a vendégcsapat edzője is időt kért. Widemanra tervezett figura nem jött be, de Boriszov büntetői pontot értek. Fazekas három pontost dobott, 63-56, a 28. percben. A pécsiek büntetőt hibáznak, eladják a labdát, 63-58, 29. percben. Ismét kilenc pont a különbség a harmadik negyed végére, Brkic volt eredményes, 71-62.

A PVSK-VEOLIA férfi kosárlabda csapatnak sikerült az első negyedben 12 pontos előnyt gyűjteni. A második negyedben az ellenfél 3 pontot ledolgozott. A harmadik negyedben sokáig úgy tűnt ez a tendencia folytatódik, de a negyed végét jól zárták Ruják Andrisék.  A negyedik negyedben hiba mint két oldalon a 32. percben is 71-62.

Ismét szorongatnak a vendégek, Thompson villant, 77-69, a 35. percben. Újabb Thompson dobás, ami hármat ért, 77-74, a 37. percben. Dragan Alekszics időt kért. A 39. percben 80-75, vendég időkérés. Izgalmasra sikeredett az utolsó 25 másodperc,82-77, vendég időkérés. Egy hazai büntető és 83-77 lett a vége, győzött a PVSK-VEOLIA.