Zakózott a PINKK a Csata ellenében

2020. október 24. 20:19 2020. okt. 24. 20:19

Szombat este találkozott Kozármislenyben a PINKK Pécsi 424 és a Ludovika-FCSM Csata, a két csapat, akik az összes eddigi meccsét le tudták játszani a 2020-2021 évi NB I-es női kosárlabda bajnokságban. A meccs végén a vendégek örülhettek.

A Csata legutóbb a BEAC ellen diadalmaskodott. Tekintettel a szerda-szombati mérkőzésekre, az előző mérkőzésen 27 percnél senki nem töltött többet a palánkok között. A padról 40 pont érkezett.

A PINKK Diósgyőrben sima vereséget szenvedett, a pécsieknek 18 eladott labdája volt. Magas poszton javulhat a pécsiek helyzete Daugilé Sarauskaité vissza térésével.

Daugilé Sarauskaité (fotó: Szabó Ferenc)

A hazaiak pontgyártását Szűcs Lilla kezdte, majd Vorpahl is hibátlanul dobott közelit, távolit és egy büntetőt is. A vendég oldalon a két Réka, Lelik és Mányoky szórta a pontokat, majd Keyona büntetőivel vezetést szereztek, 17-22. Lelik nem hibázik, dobásai beesnek, a pécsi oldalon Vorpahl második triplája is sikeres. Az első negyed után 24-26-ot mutatott az eredményjelző.

A második negyed Vorpahl távoli dobásával kezdődött, és fordult az eredmény, 27-26. A Csata pontgyárosa, Lelik továbbra is lendületben, 13 perc alatt 18 pont gyűlt fel a neve mellett és az eredmény 27-37-re módosult.

A Csata edzője 10 pontos előnynél kezdte csapatának forgatását, a hazai tréner Zubacot cserélte Demeter Nórára. A negyed végjátékában 62 százalékos dobóteljesítménnyel a Csata növelte előnyét, 20 perc után 34-54 volt az állás.

A harmadik negyed elején mindkét oldalán hibákat látni, eladott labdák, faultok, kihagyott közeli és távoli dobások jellemzik a játékot. A 23. percben Zampare talált a zsákba, 34-56. A 25. percben Vári dobott sikerrel kosárra, 36-59. Szűcs begyűjtötte csapata negyedik tripláját, 39-59. A Csata csapatából 26 perc alatt Farkas Sára kivételével minden játékos megmutathatta tudását a pályán. A harmadik negyed Mányoky büntetőjével zárul, 43-71.

Fotó: Szabó Ferenc

A meccs első időkérésére a negyedik negyedig kellett várni, a Csata edzője jelzett a 35. percben. A vendégeknél minden kispadon ülő játékos pályára lépett, és dicséret számukra, hogy minden nevezett játékos pontot ért el. A végeredmény komoly PINKK-zakó lett, a pécsieknek feleannyit sikerült dobniuk, mint ellenfelüknek.

PINKK Pécsi 424 - Ludovika-FCSM Csata: 47-85 (24-26, 10-28, 9-17, 4-14)

A nagy arányú vereség egyik döntő oka az eladott labdák magas száma (20), de a büntetőkből is csak minden második ment be (7/14)

A PINKK legközelebb szerdán, Győrben lép pályára, Iványi Dalmáék a 2020-2021. évi bajnokságban a negyedik mérkőzésüket játsszák le a tervek szerint.

Forrás: Pécsi STOP