Gulyás szerint normális ellenzék lesz a Fidesz

2026. május 11. 11:22 2026. máj. 11. 11:22

A Fidesz frakcióvezetője szerint a párt az elhangzott szakmai érvek alapján alakítja ki álláspontját a miniszterjelöltek alkalmasságáról. Gulyás Gergely azt is hangsúlyozta: ellenzékben más politikai magatartást kívánnak követni, mint amit az elmúlt években tapasztaltak.

A hétfőn megkezdődött miniszteri meghallgatások közben reagált a kialakult helyzetre Gulyás Gergely. A Fidesz frakcióvezetője Facebook-bejegyzésében úgy fogalmazott: a „miniszterelnöki székfoglaló szokatlan stílusa” ellenére a párt a bizottsági meghallgatásokon elhangzottak alapján dönt majd a miniszterjelöltek támogatásáról.

Gulyás szerint a Fidesz „normális ellenzékként” kíván működni. Mint írta, lesznek olyan jelöltek, akik megkapják a megelőlegezett bizalmat, más esetekben tartózkodnak, míg egyes jelöléseket nem támogatnak majd.

A parlamenti bizottságok hétfő reggel óta hallgatják meg a leendő minisztereket. Az eddigi szavazások során a Fidesz több esetben tartózkodott.

Hegedűs Zsolt leendő egészségügyi minisztert az Egészségügyi Bizottság hat igen szavazattal és egy fideszes tartózkodás mellett támogatta. Bóna Szabolcs agrárminiszteri kinevezését hét igen szavazattal fogadta el a bizottság, két tartózkodás mellett. Orbán Anita külügyminiszteri jelölését pedig az Európai Ügyek Bizottsága támogatta hat igen és két fideszes tartózkodás mellett.