Lemondott a vadászati védegylet elnöki tisztségéről Semjén Zsolt
2026. május 15. 06:53
2026. máj. 15. 06:53
A korábbi miniszterelnök-helyettes bejelentette lemondását az Országos Magyar Vadászati Védegylet éléről, a szervezet hamarosan új elnököt választ.
Lemondott elnöki tisztségéről az Országos Magyar Vadászati Védegylet élén Semjén Zsolt – derült ki a szervezet hivatalos közleményéből.
A volt miniszterelnök-helyettes a választmánynak küldött levelében azzal indokolta döntését, hogy a kialakult új helyzetben már nem tudná ugyanazzal a hatékonysággal képviselni a vadászati ágazat érdekeit, mint korábban.
A védegylet közleményében tudomásul vette a lemondást, és megköszönte Semjén több mint tizenöt éven át végzett munkáját. A szervezet szerint elnöksége alatt jelentős szerepet vállalt a hazai vadgazdálkodás és a vadászati közösség érdekképviseletében.
Az új elnök személyéről a május 20-ára összehívott éves választmányi ülésen döntenek majd.
Forrás: Telex