Lemondott a vadászati védegylet elnöki tisztségéről Semjén Zsolt

2026. május 15. 06:53 2026. máj. 15. 06:53

A korábbi miniszterelnök-helyettes bejelentette lemondását az Országos Magyar Vadászati Védegylet éléről, a szervezet hamarosan új elnököt választ.

Lemondott elnöki tisztségéről az Országos Magyar Vadászati Védegylet élén Semjén Zsolt – derült ki a szervezet hivatalos közleményéből.

A volt miniszterelnök-helyettes a választmánynak küldött levelében azzal indokolta döntését, hogy a kialakult új helyzetben már nem tudná ugyanazzal a hatékonysággal képviselni a vadászati ágazat érdekeit, mint korábban.

A védegylet közleményében tudomásul vette a lemondást, és megköszönte Semjén több mint tizenöt éven át végzett munkáját. A szervezet szerint elnöksége alatt jelentős szerepet vállalt a hazai vadgazdálkodás és a vadászati közösség érdekképviseletében.

Az új elnök személyéről a május 20-ára összehívott éves választmányi ülésen döntenek majd.

 

Forrás: Telex