A bronzéremért játszik vasárnap a PEAC Budapesten

2021. február 26. 18:14 2021. feb. 26. 18:14

A Killik László női kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjében lépett pályára a PEAC-Pécs csapata péntek délután, Budapesten a Gabányi László sportcsarnokban. A Ceglédi siker után Diósgyőr volt a soros ellenfél a négy közötti csatában. Sarok Nikiéknek van javítani valójuk, a bajnokságban lejátszott két mérkőzésen az ellenfél diadalmaskodott. A Magyar Kupában nem síkerült a javítás.

Keyona közelről talált a zsákban, távolról Wentzel talált a zsákba, 3-2 a PEAC javára, a 2. perc elején. A DVTK amerikai játékosa Keyona nem tud hibázni, 6 pontot dobott három dobásból, 8-8 a 7. perc végén. Kiss, Kaposi eredményesek, 12-8. Időt is kért a Diósgyőr. Medgyessy látványosan osztogat, a 10. perc közepén 13-13. Ritka látvány, hisz Kaposi zsinórban három büntetőt dobott mellé. A DVTK mesterének időkérése fordulást hozott, 12-8 -ról 13-15-re alakult az első negyed eredménye.

Hibahegyek mindkét oldalon a második negyed elején. A pontcsendet Medggyesi büntetőkkel törte meg a 14. perc elején, 13-17. A PEAC játékosainak 7 percre volt szükségük, hogy pontot dobjanak. Az idegenlégiós Starutmane hármasa esett a zsákba, 16-17 a 16. perc elején. Nehezen találták el a játékosok a palánkot. A PEAC 20, a DVTK 30 körüli dobószázalékot produkált a statisztika alapján. A 18. percben 17-25. A pécsi tréner időt kért. Sarok két büntetőjéből egy volt sikeres, 18-25 a negyed végére.  A PEAC remekül védekezett kapott 25 pontot. Támadásban sok a hiba, 20 perc alatt 18 pont rendkívül kevés. Nagyon hiányoznak Wentzel Nóra dobásai. Az első félidőben 5 közeli dobásból egy sem kerül a zsákba. A távoli dobása is 5 volt, egy ért 3 pontot.

A DVTK játékosa Kányási kezdte a pontgyűjtést a hosszú szünet után, 18-28. Wentzel betör, osztogat, pontot dob, 24-30, a 25. percben. Ismét 10 pont volt a különbség. Keyona volt eredményes, 24-34.  A pályára lépett játékosok közül a legidősebb, Medgyessy Dóra vállára vette a Borsodi gárdát. A legtöbb időt töltötte a pályán, edzőjétől Földi Attilától nem kapott pihenő időt a 28. percig, amikor 26-36 az eredményjelzőn.  A PEAC oldalán Starutmane feljavult, távolijával 31-38.

A zárónegyedben feljavult a dobó százalék. A PEAC megközelítette a 30-at, a DVTK a 40-et. Keyona 12 lepattanó szerzése és 22 pontja sokat jelentett, hogy a döntőbe jutásért folytatót harcot megnyerje a Diósgyőr. Mokango is siker játékosok közé tartozott. A negyedik negyedet a PEAC nyerte 14-12 re, de ez kevés volt a női kosárlabda Magyar Kupa döntőbe kerüléséhez. A csatát a DVTK 50-45-re nyerte a PEAC ellen. Vasárnap újra Budapestre utazhatnak a pécsi lányok, a Sopron-Szekszárd mérkőzés vesztesével küzdenek meg. ..bronzéremért.