A Cegléd idegenlégiósai kiütötték a PINKK kosárlabda csapatát

2023. január 22. 11:46 2023. jan. 22. 11:46

Alsóházi rangadót játszott a PINKK Pécsi 424 a Cegléd ellen péntek este a Szamosi Nándor Sportcsarnokban, Pécsett, a Verseny utcában. A pécsi lányoknak NB I-es női kosárlabda mérkőzésen nem sikerült a 2022-2023 évi bajnokság 17. fordulóban az első győzelmüket begyűjteni.

PINKK Pécsi 424 - VBW CEKK Cegléd 55-88

(13-35, 16-21, 9-18, 17-14)

A Cegléd egyetlen győzelemmel kezdte a PINKK elleni találkozót. A sikert éppen Pécs ellen szerezték a bajnokság során, egy rendkívül kiélezett mérkőzésen végül 82-58 arányban maradtak alul. Azóta az ellenfélnél is több változás történt, ahogy a hazaiaknál is. Többek között a mecsekaljai gárda megvált az idegenlégiósaitól.

Pécs számára rosszul kezdődött a mérkőzés, 0-5, 2-8, 12-21 az ötödik percben. Hazai oldalon 1, a vendégeknél 6 a lepattanó labdaszerzés. Az amerikai Cooper szinte hiba nélkül dob, negyed végére 13-35.

A folytatásban több hazai dobás a palánkot is elkerülte, de rengeteg labda a gyűrűt is. A közeli dobószázalék 32 a hazai oldalon, a vendégeknél közelítette az 50-et. A hosszú szünet előtt 29-56 az állás.

Pihenőre Tenyér Zsófi ment be legkésőbb. Edzője, Kovács Dénes a csapatkapitánynak külön eligazítást tartott. Később kiderült némi haszna volt a beszélgetésnek, mert a 13-as mezben játszó kosaras a szünet után hátára vette a gyengélkedő csapatot és Horváth Zsanettel keményebben vitézkedtek a pályán.

Kovács Dénes vezetőedző: – A Cegléd átérezte a mérkőzés súlyát, nekünk semmit sem sikerült megvalósítani az elképzeléseinkből. A problémáink csak nőttek, sajnos nemcsak kosártudásban, hanem mentálisan is a mezőny alján vagyunk. Ezen a mérkőzésen mindenben alul maradtunk.

Lo Elhadji Malick vezetőedző: – Nagyon fontos meccs volt ez, egész héten nagy elánnal készültünk, jól kezdtünk, és az első negyedben szinte száz százalékot nyújtottunk. De nagyon messze még a bajnokság vége. Utazunk haza és tovább dolgozunk a jobb eredményekért.

PINKK: Árvai 8/6, Vincze 8/6, Tenyér 13, Zsilinszki 2, Kovács 4 Csere: Temes 4, Bojtár, Horváth 14, Szücs 2, Borbás

CEKK: Horváth 4, Cooper 24/6, Kobolák 6, Williams 15/9, Laufer 10/3 Csere: Szabó 8, Danóczi, Rakita 16/9, Viszmeg, Szirony 5