A Kaposvár nyerte a régiós rangadót a PVSK kosarasaival szemben

2021. november 7. 10:58 2021. nov. 7. 10:58

A PVSK-VEOLIA - Kaposvár NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés előtt nem sokat számít az aktuális forma. A PVSK hetedik, a Kaposvár a kilencedik helyen áll nyolc kör után, és a győzelem, vereség mutatóban is közel azonos számokkal rendelkezik a két csapat. Dragan Alekszics vezette pécsi gárdának az élmezőny felé tehetne egy lépést, addig a Kaposvár a PVSK legyőzésével a középmezőnyben erősíthetné meg a pozícióját.

A két klub közti rivalizálás már hosszú-hosszú évekre tekint vissza, és a számos ütközet bizonyította már a múltban, hogy az addigi eredményektől függetlenül egy ilyen mérkőzésnek mindig nagyszerű hangulata van, és mindig egy kicsit több mint egy szimpla bajnoki. Így volt ez péntek este a Lauber Dezső Sportcsarnokban.

Bryson tripla dobásával kezdödött a mérkőzés. Egy közeli és egy távoli vendégdobás forditott az eredményen, 3-5, a 2. perc közepén. A hazai oldalon Brkic, a vendégeknél Martin eredményes, 10-10 a 4. percben. Price triplájával 12-15, a 6. perc végén. Az első cseréket a PVSK oldalán láttunk, az eredmény nem fordult meg, 17-22 a 8. percben. A hazai oldalon sok az 5 eladott labda, a vendégek 2 alkalommal passzoltak hibásan. Az eredményben is látszott a hiba, az első negyed végén, 20-27.

Gordon zsákolás, Haynes közeli, és a PVSK is közelít a Kaposvárhoz a pontszerzésben, 26-32 a 12. percben. Bryson triplái 31-38-ra formázták az eredményt, a 14. percben. Tripla mindkét oldalon 34-41, a 16. percben. Időt kértek a vendégek, 17. percben, 39-41-es állásnál. Haynes egyenlített a 18. percben. Az eredmény gordon dobásával fordult, 45-41, a 19. perc elején. Újabb kaposvári időkérést láttunk. Krnjski bedobta a félidő zárópontját és 20 perc után 48-47-es eredményt olvastunk a nagy kijelzőn.

Az első két játékrészben hazai oldalon Bryson Michael Joseph, a vendégeknél Martin Wayne Ernest húzó erők voltak, közel 15-15 percet a pályán voltak. A harmadik negyed pontgyártását Bryson kezdte egy triplával. Ford a második sorból érkezve tudott fordítani, 52-60, a 25. percben. Időt is kért Dragan mester, a hazai edző. A 3. negyedben 6 perc alatt 4-16. Megtorpantak a pécsi fiuk, a szurkolók bizakodók. A 28. percben 61-70, vendég időkérés. A PVSK a második negyedet hozta. Az elsőt, harmadikat elveszítette. A negyedik várhatóan ismét a Pécsé lesz. A záró negyed előtt, 64-76.

A Kaposvári Kosárlabda Klub indította jobban a negyedik negyedet. Egy közeli és egy büntetővel 64-79. A negyedik 10 percben 8-8, 10-10, 14-15. A vendéglátóknak nem sikerültek a dobások, nem így a Kaposvárnál, a 38. percben, 81-91. A végjátékot is a vendégek hozták, 88-97-re hozták a régiós rangadót.

A PVSK legközelebb Zalaegerszegen lép pályára november 13-án. A hölgyek közel két hét bajnoki szünetet kaptak, a válogatott kötelezettségei mellett.

Az NKA Universitas PEAC november 20-án a Sopron gárdáját fogadja Pécsett, a PINKK november 21-én otthonában fogadja az újonc Szigetszentmiklós csapatát.