A PEAC elvesztette a hazai pálya előnyét

2023. március 29. 10:56 2023. márc. 29. 10:56

Kiélezett mérkőzést játszott az NKA Universitas PEAC kedd este, az Atomerőmű KSC Szekszárd ellen. A tét, az NB I-es nőikosárlabda bajnokságban a négy közé jutás a rájátszási szakaszban. A találkozó elején jól, és eredményesen játszott a PEAC. A folytatásban a vendégek talán hajszállal jobban védekeztek és a Pécstől elvették a hazai pálya előnyét.

NKA Universitas PEAC - Atomerőmű KSC Szekszárd  64-69

(18-13, 16-22, 13-20, 17-14)

Sok ideje nem maradt az örömre a szombati Sopron Basket ellen aratott nagyszerű győzelem után a PEAC számára. A zöld-sárgák legyőzése bravúr volt a javából, főleg úgy, hogy legjobb játékosuk, Kiss Virág a mérkőzés elején megsérült, és már nem is tudott visszatérni a pályára. A 66-61-es győzelmükkel saját jogukon a pécsiek begyűjtötték a negyedik helyet az alapszakasz végén, így a negyeddöntőben pályaelőnyük van az Atomerőmű KSC Szekszárd ellen.

Az idei bajnokságban két szoros mérkőzést játszott egymással a két csapat, Pécsett, 67-65 arányban legyőzték a tolnai riválist december elején, majd márciusban, otthonában az Atomerőmű KSC Szekszárd nyert 63-59-re.

Az első félidő is szoros eredménnyel zárult, 34-35 volt az eredményjelzőn. Kitűnt, hogy 20 perc alatt a PEAC 6 labdát adott el, a szekszárdi játékos 1 alkalommal passzolt rosszul. Eredményességben a hazai oldalon Kiss Virág 13 pontot gyűjtött. A vendégeknél a két amerikai játékos Goree, Walace 11-11 pontot gyűjtött. Lepattanók szerzésében, ahogy megszoktuk a vendéglátók remekeltek, 24 alkalommal voltak sikeresek. Az atomosok ugyan ezen mutatója 13.

A hosszú szünet után a Szekszárd jó védekezésének köszönhetően a mérkőzésen először vezetett 6 ponttal, 35-41. Walace triplát is dobott 35-44 és hazai időkérést láttunk. Wentzel Nóra dobott 2 távolit, sikerült a PEAC-nak visszazárkózni, 47-50, a 29. percben. A negyed záró percében az egykori PEAC játékos, Dudasova szórt pontokat, 30 perc után 47-55.

A záró negyedben Kiss Virág sérülten is válogatott formában játszott. A Szekszárdnál az idegenlégiósok dicséretesen muzsikáltak 57-61 a 36. percben. Közben a vendégeknél többen is a kipontozódás határán, 4 hibát begyűjtöttek, köztük a mérkőzés pontgyárosa, (22) Walace is. Ahogy a 2022-2023 bajnoki évben megszoktuk a PEAC-Szekszárd mérkőzés végjátéka is rendkívül izgalmas volt, amiből a vendégek jöttek ki győztesen.

A 2 győzelemig tartó párharc pénteken folytatódik Szekszárdon.

NKA Universitas PEAC–Atomerőmű KSC Szekszárd 64–69

NKA Universitas PEAC: Katanic 4, Calhoun 9/3, Simon 5, Gwathmey 10, Kiss 17. Csere: Wentzel 16/12, Szücs 3, Sanchez -.