A PEAC és a PINKK is pont nélkül utazott haza

2020. október 15. 08:44 2020. okt. 15. 08:44

A PEAC Cegléden, a PINKK-Pécsi 424 Sopronban lépett pályára szerda este a a női kosárlabdabajnokság élvonalában. Az egyetemisták szoros mérkőzést játszottak az Alföld kapujában, de alulmaradtak. A PINKK nagyot zakózott, nem volt egy súlycsoportban a vendéglátókkal.

PEAC-Pécs-VBW CEKK Cegléd 58-53 (21-14, 18-16, 8-14, 11-9)

A PEAC-Pécs-Cegléd meccset a hazaiak kezdtk jobban, Szirony és Bozoki hibátlanul dobtak, az idegenlégiósok is keveset hibáztak. A vendéglátók dobó teljesítménye 50 százalék felett mozgott, az első negyedet 21-14-el zárták a csapatok.

A folytatásban a pécsi Wentzel Nóra vette fel a ritmust, és zsinórba gyűjtötte a pontokat, Kiss Virág pont- és lepattanószerzésben is remekelt. A Cegléd csapatában Dominiqua McBryde bizonyította, hogy nem véletlenül igazolták Magyarországra. Szorongatott a PEAC, de a második negyedet is a vendéglátók nyerték 18-16-ra.

A hosszú szünet után dobásban és védekezésben is megújulva érkezett a PEAC a palánkok közé. Kaposi Pálma is beerősített Wentzel mellett és sikerült újabb pontokat gyűjteni. Szűcs Réka passzai is hasznosak voltak, a harmadik negyedet a pécsiek hozták 8-14-re.

A negyedik negyed elejét a védekezés jellemezte, a 35. perc végén 5-2 volt az állás a játékrész tekintetében. A csapathibák a Cegléd oldalán gyűltek, mindkét oldalon több elhibázott távoli dobást lehetett látni: 37 perc után a Cegléd 14 dobásából mindössze 4 ért három pontot, a PEAC-nál 18 dobásból szintén 4 volt eredményes. A spanyol idegenlégiós, Ortiz triplával szakította meg a gólcsendet. Kiss Virág elengedett egy hármast a közel a dudaszó előtt, ám a labda nem akadt a zsákba, így 58-53-as hazai győzelem született Cegléden.

Sopron Basket-PINKK-Pécs 424 105-52 (33-12, 26-18, 20-9, 26-13)

A PINK-Pécs 424 csapata Sopronban lépett pályára a női kosárlabdabajnokság élvonalában, a hazaiak nem kímélték a vendégeket, A szerb Krajisnik Tina a Sopron csapatában kimagaslott a mezőnyből, a szerzett 28 pontja és 12 lepattanójával a legeredményesebb játékos volt.

Nem sokkal maradtak el a Vargáék sem, Kamilla és Sára. Az egykori pécsi kedvenc, Fegyverneky Zsófi keveset játszott, de 12 perc alatt feliratkozott a pontszerzők közé, ugyanakkor lepattanót is gyűjtött, plusz és asszisztja is volt.

A PINK-Pécsi 424 játékosai közül az idegenlégiós Zubac tartotta a lelket a játéktársakban. A hazaiak közül Vári Zita teljesítménye érdemel említést.

(Címlapkép: peacpecs.hu)

Forrás: Pécsi STOP