A PEAC nyerte az éjszakába nyúló pécsi rangadót

2021. február 21. 10:41 2021. feb. 21. 10:41

Pécsi városi rangadót játszottak szombat este Kozármislenyben. A PINK-PÉCS 424 NB I -es együttese női bajnoki kosárlabda mérkőzésen fogadta a PEAC-Pécs együttesét. Magyarországon szokatlan időpontban este fél kilenckor kezdődött a mérkőzés.

Mind két együttesben találtunk magyar játékost, akik csapatuk húzó emberei voltak az előző mérkőzésen, ahol mind két pécsi együttes győzedelmeskedett. A PINKK meglepetésre verte az MTK csapatát. A PEAC győzelemmel érkezett haza a BEAC otthonából.  A PINKK- ben Vári, a PEAC-ban Kiss átlagon felüli teljesítménnyel sokat tettek a kosárba.

A PINKK-ből a PEAC-hoz igazolt Andusic először játszik volt csapata ellen. A szerb center játékos, csapata honlapján arról beszélt, hogy furcsa érzés játszani a volt csapattársak ellen.

A mérkőzés Strautmane triplájával kezdődőt, azonnali válasz érkezett Sarauskaitetől, 2-3.  A PINKK egyik pontgyárosa Vári Zita is betalált távolról 5-5 a 3. percben. PINKK eladta a labdát, Kiss Virág pontjaival 5-9, az 5. percben.  Potyognak a pontok mind két oldalon. Hazaiaknál Kovács Kitti a vendégeknél ismét Kiss Virág és Szűcs Réka is betalál, 10-16 a 9. percben. Popovic beállította az első negyed végeredményét, 12-19.

A második negyedben Popovic szerezte az első pontokat. Egy távoli dobása akadt a zsákba, 12-22 a 12. percben. Kiss folytatta a pontok gyártását 12-24. A hazai edző időt is kért. Sikeres volt az időkérés, 6-0-át ment a PINKK, 18-24 a 16. percben. A PEAC is időt kért. A 2 perces pontcsendet Kiss Virág szakította meg, 18-26 a 18. percben. Wentzel és Sarok talált a kosárba, válasz ritkán érkezett, 20 perc után 24-34. Az első félidőben védő és támadó labdák leszedésében a PEAC jeleskedett, különösen Kiss Virág, neve mellett 9-et olvastunk a statisztikai lapon. A csapatnak összesen 26-ot. A PINKK alig érte el a felét.

A hosszú szünet utáni folytatásban a Szűcs testvérek középső tagja Lilla, a PINK játékosa közelről talált a zsákba, 26-34. A legidősebb Szűcs, Réka a PEAC játékosa már az első negyedbe betalált a PINKK zsákjába. A legkisebb Szűcs, Luca a PEAC kis padján még nem kapott játéklehetőséget pályára lépésre. A vendéglátók oldalán Vorpahl eredményes 32-40, 25. percben. Demeter is feliratkozott a "gólszerzők" közé 37-42 a 26. percben. A PINKK-nek nem sikerül megközelíteni a vendégeket, Sarok távolról gyűjtött 3 pontot, 37-45 a 27. percben. Tenyér távolit hibáz, Kiss ismét hibátlanul dobott, három negyed után 39-51.

A záró negyedben Szűcs Réka PEAC, kezdte a pontgyűjtést és tovább növelte csapata előnyét, 39-53, a 32. percben. Wentzel eredményesen dobott 48-58 a 38. percben. Elmúlt percekben is remekül szedte a PEAC a lepattanókat. Feltűnően sok eladott labda került a statisztikába a vendégek oldalán. A PINKK dobásai nem sikerültek, ehhez kellet, hogy a PEAC védekezése össze álljon. A 40. perc végén Sarauskaite dobott egy közelit és a PINKK PEAC női kosárlabda mérkőzés 48-60-al fejeződött be 22 óra után.

A PINKK - PÉCS 424 legközelebb március 4-én lép pályára otthonában a Szekszárd ellen bajnoki mérkőzésen.  A PEAC-PÉCS bejutott a Magyar Kupa legjobb 8 csapata közé. A pécsi egyetemisták szerdán ismét szokatlan időpontban 13 órakor Budapesten a Gabányi László sportcsarnokban lépnek pályára a Cegléd ellen. Továbbjutás esetén, pénteken lépnek pályára szintén a fővárosban. Kiss Virágék legközelebbi bajnoki mérkőzésüket március 5-én játsszák le a Csata otthonában.