A PINKK sikeres végjátékkal a 2022-2023-as bajnokságban is indulhat

2022. április 17. 10:35 2022. ápr. 17. 10:35

A PINKK Pécsi 424 szombaton délután három órakor a bajnokság utolsó hazai mérkőzését játszotta a Kozármislenyi Városi sportcsarnokban a VBW CEKK Cegléd ellen a 2021-2022 évi NB I-es bajnokságban. Izgalmas végjátékban sikerült a PINKK számára a győzelem.

Két fordulóval a bajnokság vége előtt kiélezetten alakulnak a play out küzdelmei, a már biztosan 9. helyen végző BEAC mellett a többi csapat 1-1 győzelemre van egymástól, PINKK éppen aktuális ellenfele mögött vannak és megelőzik a BKG-PRIMA Szigetszentmiklóst. Ezúttal mindenképpen hatékonyabb védekezésre lesz szükségük, mint a múlt héten, a hatékony támadójáték mellett ez hozhat számukra sikert az összecsapáson. Már megmutatták, hogy le tudják győzni a Ceglédet, remélik ezt sikerül megismételniük a szombati mérkőzésen, ami a végelszámolás szempontjából nagyon fontos lenne, mondta mérkőzés előtt Kovács Dénes a pécsiek edzője. .

Baugh és Holesinska, majd ismét Baugh a labdaszerzés után, zsinórban dobott 6 pontot az első percben, 0-6. Továbbra is a vendégek szórják a pontokat Szabó Petra Judit távolról is betalált, 0-10 a 3. percben. Az első eredményes dobást a hazai oldalon, Horváth nevéhez fűződik, majd Jáhni dobott két triplát, 8-12 az ötödik percben. A pécsi oldalon már a 6. percben három cserét is láthattunk, a vendég mester továbbra is a kezdő ötöst hagyta a pályán. Tegyük hozzá nincs is oka változtatni. PINKK csapatából Zsilinszky gyűjtött távolról 3 pontot, ugyan így tett a ceglédi csapatból Szabó Dóra, az eredményjelzőn 10 perc után 21-28.

A második negyed két büntető dobásával kezdődött, 23-28, a 11. percben. Katona triplával válaszolt, 23-31. A második negyedben 5 perc alatt 5 pontot láttunk, 25-34. Több lepattanó labda gyűjtésével őrizte vezetését a ceglédi gárda, a 20 perc végén is, 36-43.

A harmadik negyed kezdetére "megtáltosodott" a PINKK. Az egyik idegenlégiósuk a montenegrói Mujovic 3 perc alatt 9 pontot ért el és megfordították az eredményt, 47-45 a 24. percben. A vendégeknél játszó amerikai centert, Baugh-ot sikerült kivédekezni a játékból és egyre ritkábban eredményes. A hazai idegenlégiós mellet Jáhni Zsófi is pont erős, 52-49 a 25. percben.   Az amerikai Davis játéka is feljavult közelről távolról is eredményes, 56-55 a 28. percben. Jáhni büntetőket hibázott, Baugh eredményes volt és fordult az eredmény, 56-57, a 29. percben.

A zárónegyed Mujovic közeli dobásával kezdődött, 58-57. A folytatásban vezettek a vendégek is, a 35. percben Szűcs Luca távoli dobása hullott a zsákba és 67-63 a PINKK javára. A vendégedző időt is kért. Szűcs közelről is betalált, 69-67 a 37. percben. A pécsi tréner időt kért. Izgalom mindkét oldalon, 10 másodperc volt vissza a mérkőzésből, az eredményjelzőn 73-71, vendég időkérés miatt ált a játék. A két pécsi idegenlégiós volt a főszereplő, Davis dobása lepattant, Mujovic megszerezte a labdát és véget ért a mérkőzés, 73-71-es hazai sikerrel.