A PVSK elbúcsúzott az élvonaltól

2022. május 15. 14:55 2022. máj. 15. 14:55

Elérkezett a döntő összecsapás időpontja szombat este a paksi és a pécsi férfi kosarasok számára. Az „Atom városban” rendezett PAKS-PVSK-VEOLIA NB I-es mérkőzésen, a rájátszás harmadik találkozóján eldőlt, hogy közel két évtízed alatt, a nagy múltú és bajnoki érmeket begyűjtött csapat elbúcsúzott az első osztálytól.

Jobb formában voltak a paksiak, ráadásul a szezon során addig az egymás elleni meccseken is a tolnaiak teljesítettek jobban, és a páros csata első meccsén, Pakson jött is a papírforma. A második találkozón két napja szikrázó mérkőzésen nyert a PVSK. A 2021/22-es szezon utolsó meccsén vendégként lépett pályára, és mivel ez a playout párharc harmadik felvonása volt, nincsen tovább. Aki nyert, az bennmaradt, aki kikapott, az pedig jövőre az NB I. B Piros csoportjában lesz kénytelen folytatni. Jobb formában is voltak a hazaiak, ráadásul a szezon során addig az egymás elleni meccseken is a tolnaiak teljesítettek jobban.

A mérkőzés Brkic sikeres közeli dobásával kezdődött, 0-2. Donaldson távolról dobott a paksi zsákba, 0-5 a 2. perc végén. Ivosev is betalált közelről, 0-7 az eredményjelzőn. Johnes két büntetőt dobhatott, az egyik volt sikeres, 0-8. A hazai válasz a 3. perc közepén érkezett Browntól, 3-8. Donaldson újabb triplája a zsákban 3-11 az 5. percben. Jan Pavlik időt is kért. Pécsett 2 napja fordított volt az eredmény. a Lauber Dezső sportcsarnokban az 5. perc végén 4-11-es eredményt olvastunk. A 7. percben Kovács Ákos triplája változtatott az eredménye, 7-11. A PVSK kért időt, de Keith dobott eredményesen, 10-11. A PVSK a 9. percben is a kezdő ötösével játszik. A paksiaknál egyedül Eilingsfeld maradt  a kezdőből. Az első negyedben Brkic közelije volt a záró pont, 16-18.

A második negyedben a nyitópontot Brkic dobta, 16-20. A Paks a 13. percben dobhatta az első büntetőit, az egyik sikerült, a másik kipattant a kosár széléről, 17-20. A PVSK a 14. percben begyűjtötte az ötödik csapat hibáját. Büntető dobásokkal a hazaiak megközelíthetik a pécsi gárdát, ami sikerült is, 23-26. A 16. percben 28-29, időt kért a vendégek vezetőedzője. A 17. percben a Paks fordított Brzoja közeli dobása ért 2 pontot, 31-29.  Ivosevnek sikerült a pontszerzés, 33-33. A sípmester még egy büntető dobást is ítélt, 33-34.  A 20. perc végén Eilingsfeld szerzett egy labdát majd beejtette a pécsi zsákba, 35-34 a hosszú szünet előtt.

Nagyon belelendült a Paks a mérkőzésbe. Különösen Pacevicius szórta a pontokat, közelről távolról volt eredményes és a 26. percben 55-45. Brown öt távoli dobásával tovább nőtt a különbség a két csapat között, 62-47 a 28. percben. Lepattanó labda szerzésekben nagyon feljavultak a hazaiak és ezekből gyűjtötték a pontokat, a 3. negyed végén 62-54.

A zárónegyed Ivosev két sikeres büntetőjével kezdődött, 62-56. A 37. percben 69-64, a PVSK játékosai jobban céloztak, feljavultak lepattanó szerzésben. Eladott labdájuk az elmúlt percekben nem volt. A vendéglátók időt is kértek. Donaldson tovább csökkentette a különbséget, 69-66 a 38. perc elején. Illés Máté a cserepadról érkezett a legjobbkor pontjaival 71-69 a 39. perc elején. Újabb hazai időkérést láttunk. Taylor két büntetőt kihagyott, 74-70 a 40. perc közepén. Donaldson távoli dobása sikertelen volt, 75-70-es állásnál befejeződött a mérkőzés, ami egyben azt jelentette, hogy a PVSK-VEOLIA elköszönt a NB I-es bajnokságtól.