A PVSK-VEOLIA győzött a Zalaegerszeg ellen

2021. május 16. 10:43 2021. máj. 16. 10:43

Szombaton este, a Lauber Dezső sportcsarnokban, Zalaegerszeget fogadta a PVSK-VEOLIA NB I-es férfi kosárlabdacsapata, a szezon utolsó mérkőzésén. Pécsett láthatták a szurkolok az alsóházi rájátszás záró mérkőzését, a 2020-2021 bajnokságban.

A hosszúra nyúlt szezont zártak a Dragan Aleksic tanítványok szombaton este,  hazai pályán, a ZTE KK ellen. Számottevő tétje ennek a mérkőzésnek sem volt, ahogyan az elözö Kaposvár elleni mérkőzésnek sem Mérkőzés előtt a PVSK a 11. helyet foglalta el az összesített tabellán, azonban ha le tudják győzni a ZTE-t, a bajnokságot végül egy hellyel előrébb, a 10. pozícióban zárhatják. Ezt akár már az előző körben, a Kaposvár ellen is bebiztosíthatták volna, annak a meccsnek a hajrája azonban nem Rujákéknak kedvezett. Szombat este a ZTE elleni pontgyűjtés kezdete sem a PVSK-nak kedvezett.

Simon Kristóf távolija esett a zsákba, majd Ruják közelivel válaszolt, 2-3 az első perc közepén. Ezt követően mind két együttes "szórta a pontokat", 4 perc alatt 31 gól került a statisztikába. A dobó párbajból a vendégek jöttek ki jobban, az 5. percben, 11-20. A ZTE csapatából Szabó Zsolt nem tudott hibázni. Egymás után elengedett dobásai közelről és távolról pontot értek, 16-27, a 7. percben. A PVSK csapatában a 36 éves rutinos, Budimir dobásaira volt szükség, hogy ne szökjenek meg a vendégek. Az ifjú szerb Carev két triplája az első negyed előtt esett a zsákba, és 10 perc után, 29-34.

A 12. percben 34-34. az amerikai Funderburke közelijével. A második negyedben Szabó Zs, továbbra is hiba nélkül dob, már 19 találatnál tartott a 14. percben. A hazai oldalon Brkic büntetői és közeli dobásai értek pontokat. A 16. percben 42-44. A PVSK dobó százaléka jelentősen javult, keményen védekeztek és a 18. percben, 51-46 és vendég időkérést láttunk. Az első két negyed után 55-50. A fordításban jelentős szerepet vállalt Budimir, 3 tripla dobásával.

A hosszú szünet után Szabó volt eredményes és Brkic is. Hazai oldalon Lewis a vendégeknél a horvát Vuko eredményes a folytatásban. A 24. percben szökésre készült a PVSK, ez sikerült is a 24. percben, 67-55. A ZTE játékosa Simon Kristóf sikeres dobásai csökkentették a hazai előnyt, 73-64 a 27. percben. A pécsi edző forgatta a csapatát. Ruják és Funderburk is pihenhetett. A vendégeknél Vuko és Szabó inkább a pályán volt, mint pihenőben. A 30. perc végén, 80-73.

A záró negyedet 5-0 - al kezdte a PVSK 85-73. A folytatásban is látszott, hogy a hazaiak nagyon szeretnék győzelemmel zárni a 2020-2021 évi bajnokságot. 91-79 a 34. percben. A vendég rontottak a dobó százalékukon. Feltűnően sok büntetőt is hibáztak. Funderburke a 38. percben 100 fölé emelete a pécsi pontok számát. A 38. percben 101-87. A záró percben már csak a vendégek voltak eredményesek, 103-93-as eredménnyel zárult a találkozó. A PVSK-VEOLIA a 2020-2021 évi bajnokságban a 10. helyen zárt.