A PVSK-VEOLIA KO-t adott a Debrecennek

2022. november 19. 17:41 2022. nov. 19. 17:41

A PVSK-VEOLIA NB I. B Piros csoportjában, az eddig lejátszott mérkőzések eredményeit nézegetve a legnehezebb ellenfelet, a DEAC U23 csapatát fogadta, pénteken este a Szamosi Nándor sportcsarnokban, Pécsett. A debreceni együttes az NKA Pécs együttesét is két vállra fektette.

PVSK-VEOLIA -DEAC U 23 106-41

(25-17, 25-7, 26-12, 30-5)

Ki lehet következtetni, hogy az NB I. B Piros csoportjának első helyezettje látja vendégül a negyediket, ami sok mindent ígér, de könnyed mérkőzést biztos, hogy nem. A DEAC ebben a szezonban meggyőzően teljesít, eddigi nyolc bajnokijából hatot megnyert, köztük a Jászberény és a NKA Pécs elleni rangadókat is. Péntek este egy pillanatra sem került veszélybe a hazai siker, Harier Chase Border kimagaslóan játékának köszönhetően.

Remekül kezdett a pécsiek amerikai idegenlégiósa, Harier először távolról, majd rögtön utána közelről is betalált, 5-0 a 2. perc elején. A vendégek kosarasa Neuwirt Bence is távolról volt eredményes, válaszként ismét a PVSK amerikai játékosa dobott egy újabb triplát, 8-3. A vendégeknél, Hegedűs, Ságodi, Fábián volt eredményes, pécsieknél Tóth Norbi, 15-13, a 6. perc végén. Bíró Olivér is eredményes volt a 9. perc elején, 21-15, vendég időkérés, majd mind két oldalon. 1-1 közeli és 10 perc után, 25-17.

A második negyedben a PVSK-nak a lepattanó szerzésben szüksége lesz javítani. A vendégek 8-nál, a hazaiak 4-nél tartottak. A DEAC nem adta könnyen a "bőrét" Czermann Patrik Ákos, a rendkívül fiatal csapat egyik tagja kezdte a második negyedet, sikeres közeli dobással, 23-19. A pont csendet Halász Ákos két sikeres büntetője törte meg a 14. perc elején, 25-19, majd újabb két Halász büntető, 27-19. A párducok 33-19-re tornászták fel az eredményt jobb dobó százalékkal, mint a vendégek. A negyedben a PVSK bajnok esélyeshez méltóan játszott, dobásai rendre beestek. Nem így a másik oldalon. Példának említhetjük 9 távoli dobásukból 3 pontot gyűjtöttek. A negyedet 25-7 re elveszítették. A hosszú szünetre 50-24-es mérkőzésállásnál vonultak.

A PVSK-VEOLIA nem ált le a pontgyártásban, a 25. percben 68-28 az eredményjelzőn. A kettes poszton játszó Harier kilencedik triplájánál tart, jelentős része van abban, hogy a 27. percben 71-34. Héttel dobott többet az egész DEAC csapat. Remekül egészítette ki Bíró Olivér és Nagy Norbert az amerikai játékos eredményességét. A vendégek 18-éves irányítója Ságodi Róbert próbálkozott, hogy ne legyen jelentős különbség a két csapat teljesítménye között. A PVSK a 27 perctől már a második sorát játszatta. A harmadik negyed végén 76-36.

A negyedik negyedben a DEAC centere Czermann Patrik Ákos, mert léphetett pályára, begyűjtötte az ötödik személyi hibáját. Ugyan ez fenyegeti Hegedűs Brúnót is a vendégeknél, aki szintén center poszton játszik. A négy hibáját már begyűjtötte. A vendégedző a játékosok cseréjével próbál eredményesebb lenni. Például a 35. perc tájékán a kezdő ötös egyetlen játékosa nincs a parketten, az eredményjelzőn, 91-41. Szembetűnő, hogy a bajnokságban eddig jól szereplő DEAC neve mellett 35 eladott labdát mutat a statisztika, a VEOLINÁNÁL 23. Hazai oldalon frissen érkezett Fűzi Róbert a 38. percben begyűjtötte csapata 100. pontját, majd utána újabb kettest dobott, 104-41. A nevetet 12 pécsi játékosok közül mindenki feliratkozott a pont gyűjtök közé. A 40. perc végén Antoni Csanád zárta a kosár esőt, 106-41.