A zárónegyedben kapott ki a PVSK

2022. január 15. 17:04 2022. jan. 15. 17:04

Újabb esély a PVSK-VEOLIA férfi kosárlabda csapat számára, hogy javítson mérlegén. Pénteken este az Alba Fehérvár vendégei voltak Goldring Gergőék. Nehéz lenne jóslatokba bocsátkozni az Alba ellen, ugyanis meglehetősen kiszámíthatatlan soros ellenfél.

Eddig két győzelemmel többet gyűjtöttek be a szezonban, mint a PVSK. Meg is előzik a pécsieket, tabellán, jelenleg a 8. helyet foglalják  el. Az előző két meccsüket  elveszítették. Otthon kaptak ki a DEAC-tól, majd Nyíregyházán szaladtak bele egy nagy vereségbe. Viszont az előző év végén, december 30-án óriási bravúrt vittek véghez, az Alba, Szombathelyen tudta legyőzni a Falcot.

A VEOLIA legutóbbi mérkőzésen, Kecskeméten vereséget szenvedett, előtte a Pécsett lejátszott mérkőzését megnyerte.

A mérkőzés Szabó közeli dobásával kezdődött, majd Omenaka zsákolásból gyűjtött újabb 2 pontot a vendéglátóknak. Pongó is betalált 6-0. A PVSK Bryson távolijával 6-3-ra formázta az eredményt a 4. perc elején. A vendégek edzője, Ciric kért időt 8-3-as mérkőzésállásnál. A megbeszélt figura bejött, 8-5 az eredményjelzőn. Az Alba a 6. percben szerezte meg az első tripláját, Davis jóvoltából, 15-11 a 7. perben. Ivosev is triplát dobott, 17-16 a 8. perc végén. A vendégek is kikérték első idejüket.  Bryson újabb 3 pontost dobott, 17-19, ismét hazai időkérést láttunk. Davis büntetők, 21-19 az első negyed végén.

A második negyed elején Gordon volt eredményes 21-21. A hazai Smith is zsákolt, Davis is pontot dobott, 31-26 a 14. percben. A hazaiaknál a pontok eloszlanak a játékosok között. A PVSK csapatában Bryson szórta a pontokat, 13 perc alatt 10-et dobott. Közben Brkic 11 pontnál tartott a 16. percben, 43-32. Meglépett a Fehérvár, vendég időkérés, 49-34 a 18. perc közepén. Brkic közeli dobásával zárta a negyedet, 54-41.

A hosszú szünet után a vendégoldalon Jones látványos pontokat dobott 65-52 a 25. percben. A PVSK lepattanó szerzésekben keveset telejésít. A hazaiak remekül gyűjtik a védő támadó lepattanókat. Az Alba 10-el többet gyűjtött, mint a PVSK, 67-54 a 27. percben. A kispadról az Alba nagyon sokat tett a közösbe, Vojvoda 14/9 mutatója sokat tesz a biztos vezetéshez. A 3. negyed 20-21-el zárult, 30 perc után 74-62 az eredményjelzőn.

A záró negyed első találata Takács kezéből esett a zsákba a 31. percben, 76-62. Továbbra sem működik a lepattanók gyűjtése, 82-64 a 34. percben. A hazaiak nem tudnak hibázni, majd minden támadásból pontokat gyűjtöttek, 90-64, 34. percben. Brkic a 35. percben a kezdő sorból 18 ponttal kipontozódott. A pécsiek közül 3 -an a Fehérváriak közül 5-en dobtak két számjegyű pontot. Közülük Kass a cserepadról bedobta csapata számára a 100. pontot, 100-68 a 39. percben. Ivosev is kipontozódott a 39. percben. A mérkőzés 103-68-as eredménnyel zárult.

Pécsi érdekeltségű mérkőzések lesznek szombaton és vasárnap is. A PINKK Pécsi 424 az ELTE-BEAC Újbuda otthonába lép pályára. Az NKA Universitas PEAC is idegenbe látogat, Szigetszentmiklósra. A PINKK számára verhető csapathoz utazik. A PEAC számára csak a győzelem az elfogadható teljesítmény.