Az alapszakasz záró mérkőzésén a PVSK-VEOLIA alulmaradt Debrecenben

2021. március 27. 20:29 2021. márc. 27. 20:29

Szombaton, idegenbeli mérkőzéssel, Debrecenben fejezte be szereplését a bajnokság alapszakaszában a PVSK-VEOLIA. A Pécs nem esélyesként utazott a messzi távolba. A napi forma nagyon sokat jelenthetett. Számukra maradt a kupában való szép eredmény elérése, miután a bajnokságban a 9. helynél előrébb nem végezhetnek.

Vendég vezetéssel kezdődött a mérkőzés, Funderburk triplájával a 2. percben 2-5. Az 5. percben 9-9, majd 11-11. A Debrecen elkezdett keményen védekezni. A hazaiak centre, Tóth Ádám biztos kézzel gyűjtötte a pontokat. A negyed végére 26-16.

A második negyedben a PVSK idegenlégiósai Brkic, Funderburk, Budimir és a debreceni Tóth szorongatott helyzetből is gyűjtötte a pontokat, 38-29 a 15. percben. Továbbra is nagyobb lendülettel játszanak hazaiak. A PVSK dobások nem érnek pontot. Az eladott labdák száma feltűnően Funderbuktól sok (5). A második negyedet 50-33-al zárták a felek.

Szünet után Lewis közeli dobása 2 pontot ért, 50-35. Brkic is betalált. Remek vendégkezdés a 3. negyed elején, 0-8. A debreceni Tóth, ahogy a találkozó első félidejében láthattuk, jó formában van és találataival, 56-43 a 24. percben. A DEAC a 3. negyed záró részében nagyon kevés labdát ad el. Ezt nem írhatjuk a vendég együttes teljesítményénél, 69-55 a 28. percben. A pécsi mester Dragan Aleksic már a 3. negyedben Rátvay kivételével minden benevezett játékosnak lehetőséget adott bizonyításra.  Az eredmény 30 perc után 74-59.

A 3. negyedet a PVSK nyerte 24-26-ra. A 4. negyedet a pécsiek ott folytatták ahol az előzőt, abba hagyták. Brkic és Budimir pontokat dob, 79-64. A hazaiaknál játszó  Drenovac közelije és távolija bele hullott a zsákba, 86-68, a 36. percben. A pontgyártást a pécsi színekben játszó Högye Patrik zárta, 96-80 eredménnyel végződött a DEAC-PVSK-VEOLIA, a 2020-2021 évi alapszakasz utolsó mérkőzése.

Szombat este az NB I-es női bajnokságban, alsóházi mérkőzést is játszottak. A PINKK -Pécs 424, Kozármislenyi Sportcsarnokban a Cegléd együttesét fogadta.  A baranyaiak idegenlégiósaik betegség miatt nem a legerősebb összeállításba tudtak pályára lépni.  A találkozó 64-77 -es eredménnyel zárult. A hazai oldalon Vorpahl, a vendégeknél az amerikai Moore játszott eredményesen.