Az ötödik játszmában, Sarok Niki találatával gyűjtötte be a győzelmet a PEAC

2020. január 19. 12:41 2020. jan. 19. 12:41

Sikerült a visszavágás a PEAC Pécs NB 1-es női kosárlabda csapatának a Vasas Akadémia ellen szombaton este a Lauber Dezső Sportcsarnokban. Az őszi találkozón 69-67-re idegen pályán veszítettek Sarokék. A 16. fordulóban, ötödik játszmában hazai pályán gyűjtötték be a győzelmet a Meszlényi-tanítványok.

A csapatok fej-fej mellett gyűjtötték a pontokat, legtöbbször döntetlen-közeli eredményt láttunk az eredményjelzőn, félidőre sikerült 41-41-es állást kialakítani a csapatoknak.

A szünet után a két pécsi idegenlégiós, Bravard és Udodenko vezényletével 52-45-re módosult az eredmény. A második-harmadik negyedben villog a két vendégoldali légiós, Fraser és Murray, de Böröndy Vivien is sokat hozzátesz a felzárkózáshoz.

A 40. perc zárórészében 81-79-es állásnál Conwright két büntetőt dobhat, egy esik a kosárba, 81-81, kezdődhet az ötödik játszma.  A pécsi kosaras, Wentzel Nóra remekel, dob és védekezik, 88-88. Nóri triplája, büntetői a zsákban. Időkérés mindkét oldalon a 45. percben, 90-91. Büntető a pécsi oldalon. Sarok Nikolett nem hibázik, és 92-91-re alakítja a végeredményt.

PEAC-Pécs - Vasas Akadémia (fotó: Pécsi STOP)

PEAC-PÉCS-VASAS AKADÉMIA: 92-91 (22-23, 19-18, 23-24, 17-16, 11-10)

Mérkőzés után a hazai csapat mestere, Meszlényi Róbert elmondta, hogy nagyon fontos győzelmet ért el csapata. Játékosai puhán játszottak, ezt a Vasas kihasználta, a végén egylabdás mérkőzésen, szerencsével nyertek.

Forrás: Pécsi STOP