Bravúros győzelmet aratott a PVSK-VEOLIA a Paks ellen

2021. február 28. 10:21 2021. feb. 28. 10:21

A férfi kosárlabda válogatott EB selejtezői miatt közel három hétig nem játszott bajnoki mérkőzést a PVSK-VEOLIA NB I-es csapata. Szombat este Rujákék a Paks együttesét fogadták Pécsett a Lauber Dezső sportcsarnokban. A 2020-2021 évi bajnokság őszi fordulójában, az „atom városban” könnyedén nyertek a hazaiak.

Az Amerikából igazolt játékos Funderburk dobta az első labdát kosárra, ami 2 pontot ért. A pécsi játékosnak dobás közben oda ütöttek, így 1 büntetőt is dobhatott, 3-0. Az Atomosok válasza 3 közeli dobás, 3-6 a 3. percben. A szerb idegenlégiós Carev triplája is a kosárba hullott, Valerio ugyanígy tett, 6-9 a 4. perc közepén. Felpörgött Brkic és 3 dobásból 6 pontot gyűjtött. A másik oldalon ugyan így tett Shepard, 13-17 a 8. percben. Az amerikai Lewis triplájával 20-21 re alakult az első negyed végére.

A második negyed nyitányaként, Lewis fordított az eredményen 22-21. Ruják is eredményes, 25-24, 13. perc elején. Ismét Ruják volt eredményes 27-24. Pécsről elszármazott Eilingsfeld rövid idő alatt 5 pontot dobott, 35-29, a 15. percben. Brkic zsákolásával 35-29. A vendég edző időt kért. A csapatok dicséretes dobószázalékot teljesítettek. A hazaiak 60, a vendégek 50 százalékos pontossággal dobtak. A paksi idő kérés Budimir távolija került a kosárba, 38-29. A Duna partiaktól Lóránt volt eredményes, 41-33 a 17. percben. A pécsi oldalon Budimir labdája esett a zsákba, 45-37 a 19. percben. Capers büntetőkből volt eredményes. A Paks így a 8. büntetője volt sikeres, 8 dobásból 49-39 a félidő végére.

A második negyed egyértelműen a hazai csapaté volt. A 10 pontos különbség egyik oka lehet, hogy a PVSK 15 távoli dobásból 6 volt eredményes. A Paksnál 11 dobásból 1 ért, 3 pontot. A lepattanók gyűjtése is a hazaiaknál volt eredményesebb. A harmadik negyed Jackson triplájával indult, majd Capers közelijével 49-44, a 22. percben. A PVSK a 3. negyed 24. percében Lewis volt először eredményes, 55-46. Felváltva értek el pontokat Brkic és Shepard 62-56 a 28. percben. Eilingsfeld János magyarválogatott bedobója nem tud hibázni. Szedi a lepattanókat, dobja a pontokat, 66-60 a 29. perc végén. Velkey dobta a negyed zárópontját, 66-62, 30 perc játék után.

Lewis közelijével és Capers triplájával kezdődött a záró negyed 68-65 a 33. percben. Lóránt tripla 68-68. Dragan Aleksic pécsi edző időt kért 34. percben. Kovács sikeres dobása után fordult az eredmény, 68-70. Sikerült Funderburknak az egyenlítés, 70-70 a 37. percben. Lewis tripla 75-72 a 37. perc végén. Nem maradt el az atomosok edzőjének időkérése. Dragasevic először ért el pontot. 79-75. 38. perc közepén. Mind két oldalon meg volt az 5-5 csapat hiba. Következtek a 2-5 másodpercenkénti büntető dobások, 85-76, 40. perc elején. Távolról kísérleteznek mind két oldalon. Dobások nem találtak a kosárba, 85-78.