Bronzéremért lépett pályára az NKA UNIVERSITAS, az első lépcső sikeres volt

2022. április 17. 10:28 2022. ápr. 17. 10:28

A két győzelemig tartó párharcban a DVTK volt az első ellenfél Pécsett, a Lauber Dezső sportcsarnokban. Az első felvonásban a Csirke csapat remekül játszott, és vastapssal köszöntötte a népes pécsi szurkolótábor.

Egy emlékezetes mérkőzést játszott januárban a PEAC a DVTK ellen a magyar bajnokságban. A Csirke csapat az alapszakaszban a DVTK ellen 69-69 -es eredménnyel zárta a 40 perces játékidőt. A hosszabbításban a PEAC látványos és eredményes játékának köszönhetően 15-9-re nyertek, így a soros bajnoki mérkőzést is hozták, 84-78-ra. A pécsi oldalon Nelson és Wentzel eredményesen játszott, hasonlót írhatunk a DVTK-s Jovanovicsról.

A DVTK játékosa, Jovanovic a 23. másodperben sikeres tripla dobásával 3 pontos vezetést szerzett a DVTK számára. Marshall és Dudasova két közelivel válaszolt. A folytatásban  Green két alaklommal is betalált és a 4. percben 6-7.  A 7. percig a vendégek irányították a játékost, ám a 7. percben Nelson sikeres közelijével 15-13. Kiss Virág lepattanószerzésben remekelt, kevésbe a pontszerzésben 15-15, az első negyed végén.

A második negyedben büntetőkkel tartotta a vezetést a PEAC, Wentzel Nóra nem hibázott, 20-19, a 13. percben. Nelson közeli dobásokkal tartotta az előnyt, 26-23, a 15. percben. Völgyi Péter, a DVTK vezetőedzője időt is kért. A vendégek keményen védekezetek, a 16. percben már begyűjtötték az 5 csapathibájukat, az eredményjelzőn 30-27. A 18. percben a vendég mester ismét időt kért, 32-27-PEAC vezetésnél. Kiss virág büntetőből megszerezte első pontját, 35-29 és hazai időkérés a 20-percben. A hosszúszünet előtti perc Horváth Zsófi két triplájáról és Nelson sikeres közeli dobásairól szólt. Két negyed után 41-29.

Marshall és Wentzel alig kapott pihenőt Csirke Ferenc vezetőedzőtől. A hazai és az idegenlégiós játékos nagyon érzi a kosarat és gyűjtik a pontokat, 53-37 a 27. percben. A vendégedző, Völgyi Péter folyamatosan cseréli a sorokat, de a csapata többet hibázik. A PEAC tudja tartani a ritmust a MAGYAR KUPA győztes gárdával és 56-42-vel zárták a 30 percet.

A záró negyed vendég góllal kezdődött, Jovanovic távolról is betalált 56-47 a 31. percben. Csirke Ferenc időt is kért. Nagy lendülettel játszottak a vendégek, alig hibáztak, a labdák potyogtak a zsákba, 60-51, a 34. percben. A pécsieknél ismét a kezdő ötös játékát látjuk a pályán, Dudasova 4 hibáját már az első negyedben begyűjtötte, így sok pihenőt kapott mesterétől. A zárópercekre jó jel lehetett, hogy Kiss Virág is elkezdte a pontok gyűjtését, 64-54 a 35. percben. A Pécs tovább növelte előnyét, 68-54, Völgyi Péter időt is kért. A 36. percben a vendég gárda egyik legeredményesebb játékosa Jovanovic kipontozódott. A vendégoldalon játszó Green, a találkozó legeredményesebb játékosa akadályozta meg, hogy ne tudjon megszökni a Pécs és korán a zsebébe legyen az első győzelem. A mérkőzés Green sikeres büntetődobásával fejeződött be és hazai győzelemmel, 77-63.

A két győzelemért tartó párharc következő állomása április 20-án lesz Diósgyőrben. Pécsi siker esetén Csirke Ferenc tanítványai haza hozhatják a 2021-2022 évi női NB I-es kosárlabda bajnokság 3. helyéért járó bronzérmet.