Csúnya vereséget szenvedett el a PINKK

2021. április 11. 09:35 2021. ápr. 11. 09:35

Alsóházi mérkőzést játszottak szombat délután a női kosárlabdázók Kozármislenyben. A PINKK számára már az ELTE BEAC Újbuda elleni találkozó csak formaság volt. Az előző fordulóban eldőlt, hogy a pécsi gárda a 2020 -2021 évi NB I-es női kosárlabda bajnokságban a 13. helyen végzett. Az ELTE a 12. helyen zárt.

A BEAC nem szerepeltette a külföldi játékosait. Az amerikai Small Leshia Diamond és Smith Janae Louise is kimaradt a keretből. Magyar játékosok kaptak lehetőséget Balogh Judittól a bizonyításra. A PINKK továbbra is jó teljesítményt vár az idegenlégiósoktól.

A mérkőzést a fővárosi egyetemisták nagy lendülettel kezdték, Kóch Dóra egy távolival nyitott. Mérész Beatrix a folytatásban rövid idő alatt 8 pontot gyűjtött közelről. A PINKK részéről Zubac és Kovács Kitti volt eredményes, 17-29 a negyed végén.

A második negyedet jól kezdték a hazaiak Zubac büntetőből, Vári Zita közelről javított az eredményen, 22-29 a 12. percben. A boszniai idegenlégiós 11 pontnál tartott, amikor az ELTE edzője 26-31-es állásnál, időt kért, a 13. percben. Több dobás volt mind két oldalon. A labdák nem kerültek a zsákba. A PINKK törte meg a pontcsendet, Kovács dobott a 16. percben közelről, 30-31. Érkezett Szabó Dóra és közelről volt eredményes, 32-41, a 18. percben. Zsilinszky érkezett a cserepadról, dobott 7 pontot, 20 perc után 36-48.

A PINKK a harmadik negyedre a kezdősorával érkezett. Az ELTE Koch helyett Szabó alkotta az ötöst, aki triplával kezdte a harmadik tíz percet. Jáhni Zsófi válaszolt, 42-54, 23. percben. Remek mérleggel volt a pályán Czank a vendégektől. Minden helyről érezte a kosarat és 12 pontjával 44-57, 24. percben. A vendégoldalon Szabó nem tud hibázni (16) 4 távolija és 2 közelije hibátlanul esett a zsákba. A hazaiaknál Kovács 9 közelije eredményes volt, 1 távolija nem ért pontot. 50-74 a 28. percben. A harmadik negyedben kiderült remek formában vannak a budapesti egyetemisták, 32 pontot értek el. A PINKK-nek 19-et sikerült.

A negyedik negyed is a hazaiak sikeres dobásaival kezdődött. Zubac büntetői eredményesek voltak. A válasz azonnal megérkezett Laufer részéről, 59-82, a 33. percben. Mindkét együttes mestere a cserepadon helyet foglaló játékosoknak is lehetőséget adott a pontszerzésre. A PINKK ötösében Pucz Eszter, Borbás Panni és Horváth Boglárka is parkettre került. A vendégeknél Galántai Dalma, Dénes Diána is lehetőséget kapott. Az első pontszerzési lehetőséggel Horváth Boglárka élt, 76-96. A mérkőzés 78-99-eredménnyel zárult.

A PINKK Pécs 424 NB I-es női kosárlabda csapata a 2020 - 2021 évi NB I-es női bajnokság  zárómérkőzését egy hét múlva Cegléden játssza.