Felsőházi csapatot vert a PINKK

2020. március 1. 20:39 2020. márc. 1. 20:39

Városi rangadót játszott vasárnap este a Lauber Dezső Sportcsarnokban a PEAC a PINKK-Pécsi 424 csapatával a női kosárlabda bajnokság élvonalában. A kosárgazdag meccsen a PINKK örülhetett a győzelemnek.

A csapat menedzserétől, Éles Pétertől megtudtuk, hogy példátlan esemény történt náluk. A pályára küldött játékosok szerepeltetéséhez a csapat orvosára is szükség volt. A mérkőzés előtti edzéseken általában nyolcan voltak hadra fogható állapotban egészségügyi okok miatt.

A menedzsertől azt is megtudtuk, hogy a meccs eredménye már nem is oszt és nem is szoroz, de szeretnének nyerni.

A PINKK vezetőedzője, Vanja Miljkovic érdekes mérkőzésre és győzelemre számít a PEAC ellen. A bennmaradás érdekében sikerre van szüksége a gárdának, mondta a tréner.

Azt már a játékosoktól tudjuk, hogy a mérkőzés előtti tréningek a szokásosnál keményebbek voltak és hosszabb ideig tartották, erőnlétileg is több feladat volt a szokásosnál.

A mérkőzés első pontját a PINKK gyűjtötte be, majd mindkét oldalon beestek a labdák a zsákba. A 7. percben Stach eredményes, a közelik és a büntetők hibátlanok, 10-14. A hazai oldalon Hegedűs és Conwright játszik jól, 12-17. Jahni növeli az előnyt a PINKK szemszögéből, 12-19 a 10. percben, majd hazai időkérés következik, ami egy jó dobást hozott is. Udodenko zárta az első negyedben a pontszerzést, 14-19.

PEAC-Pécs – PINKK-Pécsi 424 (fotó: Pécsi STOP)

Udodenko ott folytatta, ahol az első tíz percben abb hagyta, gólpassz, majd tripla, 19-25 a 12. percben az eredményjelzőn. Érdekesség: a PINKK 13 perc alatt dobhatott 13 büntetőt. A sípmesterek először a 14. percben ítéltek a vendéglátók javára büntetőt, amiből Conwright egyet értékesített is, 20-27 a 15. percben.

A PEAC edzője forgatja csapatát, kilenc játékosa egészséges, így kevesebb lehetősége van, mint a PINKK mesterének, aki 12 játékos közül válogathat. Jahni beleáll egy távoliba, a tripla jó. A hazai oldalon ugyanezt teszi Hegedűs, 34-37 a 20.percben. Tenyér dob egy könnyű labdát, és 20 perc után 34-39 az állás.

Conwright triplájával kezdődött a harmadik negyed. A másik oldalin Landry és Stach gyűjtögeti a pontokat, és nem engedik, hogy a PEAC fordítson, 45-47 a 24. percben. Belépünk a 25. percbe, Ruják távolija 48-47-re alakítja az eredményt, ezt egy PINKK időkérés követi. Stach ismét a vendégek számára szerez pontot és vezetést a 28. percben, 53-55. Zárásként Bravard értékesít büntetőket, 59-59.

A negyedik negyed Stach triplájával kezdődött, 59-62. Hegedűs egy büntetővel válaszolt, 60-62. Tenyér elkezdte a pontok gyűjtését, kettes és hármas találata is bekerült a jegyzőkönyvbe, 68-79 a 26. percben. PEAC időkérés, Udorenko találat, 70-79 a 27. percben. Ruják második triplája csökkenti a két csapat közötti pont különbséget, 75-83. Zárásként Mandic dobott két büntetőt, és 40 perc után 77-85-ös eredménnyel fejeződött be a PEAC-PINKK városi rangadó vasárnap este a Lauber Dezső sportcsarnokban.

PEAC-Pécs – PINKK-Pécsi 424: 77-85 (14-19, 20-20, 25-20, 18-26 )

Forrás: Pécsi STOP