Gólgazdag mérkőzésen nyert a PEAC az Európa Kupában

2021. november 24. 18:28 2021. nov. 24. 18:28

Az Európa Kupa csoportkörében, a zárómérkőzését játszotta kedd este a NKA Universitas PEAC a török Bellona Kaysei ellen. A pécsi gárda idegenben szoros mérkőzésen maradt alul. Hazai pályán Kiss Virágék győzelmi esélyekkel léptek pályára. A pécsiek terve megvalósult 80-74-re nyerték az EK mérkőzést. Nagy esélye van a pécsi gárdának, hogy a csoportból tovább jutva folytatja a nemzetközi tornát.

A PEAC a mérkőzés előtti teljesítménye nélkülözte a sikereket. Bajnoki találkozókon alul maradtak a Szekszárdtól és a Soprontól is. Izraelben a Ramla ellen Európa Kupa mérkőzésen sem sikerült nyerni Wentzel Nóriéknak. A vendéglátók számára nehézséget okozhat, hogy a csapatkapitány, Sarok Nikolett keze gipszben van, Laczkó Sára a legutóbbi hazai bajnoki mérkőzésen sérült meg a bokája.

Ahogy megszoktuk Kiss vagy Wentzel az első pontszerző. Kedd este hazai oldalon Nóra volt az eredményes és a pécsi pontszerzéssel kezdődött a találkozó. A folytatásban Kiss, és Dudasova is eredményes volt, 6-4 a 3. percben. Hazai oldalon Chelsea Nelson, a vendégeknél Brooque Williams eredményes, 18-16 a 8. perc végén. A török Brooque Williams szerezte a negyed záró pontjait, 20-23. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, potyogtak a pontok. A PEAC-ból Kiss Virág, a vendégcsapatból Egle Sventoraite már 10-10 pontnál tartott a 13. percben, 26-31 -es mérkőzésállásnál. Virág két távolija is beesett a zsákba. Érkezett a válasz a másik oldalról, 32-33, a 15. percben. Időt kértek a vendégek, majd 32-37 az eredményjelzőn a 16. percben. Csirke Ferenc is időt kért, a 17. percben, 32-37 továbbra is az eredmény. A 18. percben 34-37. A pécsi pontok felét Kiss érte el, 17 "találatnál" tart. Kiss Virág mindkét büntetője pontot ért 36-37, ismét időt kért Ayhan Avci a törökök mestere. Az időkérésből a Pécs jött ki jobban, Brajkovic pontok és 20 perc után 39-37.

A hosszú szünet után Wentzel Nóra volt eredményes, 41-37. A válogatott keret tagja folytatta a jó dobások számát, 48-42 a 24. percben. A török csapat Brooque Williams vezényletével nem hibázott és 48-49, a 25. percben, azonnal időt is kért Csirke Ferenc. A pontokban gazdag mérkőzésen, Marshall újabb triplát szerzett, 54-49 a 26. percben. Egle közelről volt eredményes a 30. perc végén, 60-55.

A záró negyed Wentzel távolijával kezdődött, ám a dobás nem sikerült. Nem így a másik oldalon, Destiny Dawn Slocum távolija 3 pontot ért, 60-58. A PEAC továbbra is jobb dobó százalékot ér el, 67-60 a 34. perc közepén. Őrzi 4-7 pontos előnyét a vendéglátó gárda, 69-63 a 36. percben. A folytatásban Nelson és Marshall talált a zsákba, 71-63, a 37. percben. Időt is kértek a vendégek. Marshall eredményes először 10 pontnál több a különbség, 76-65 a 38. perc elején. Nelson növelte a pécsi kosarak számát, 78-65.