Hullámzó  teljesítmény után győzelem a végjátékban Szegeden

2020. január 5. 11:32

Edzőváltás után megszakadt a vereségsorozat a PVSK-VEOLIA NB I-es férfi kosárlabda csapatnál Szegeden. Az új trénerrel, az egykori eredményes pécsi játékossal, Dragan Aleksic-csel 84-72 re  nyertek a fiúk. Tíz vereség után győzelemmel tértek haza Pongóék.

SZTE-Szedeák - PVSK-Veolia (fotó: pvsk-panthers.hu)

Nagyon jól kezdődött a Tisza partján Alekszics mester bemutatkozása. A pécsi fiúk 50 százalék feletti teljesítménnyel dobták a közelieket, a távoli dobásokra sem lehetett panasz. Eladott labda inkább a hazai oldalon voltak. Megérdemelten zárták a vendégek  a negyedet 29-16 ra.

A folytatásban a második és a harmadik negyed a Szeged sikerét jelentette. Asbury és Krapic semlegesítése nem mindig sikerült, több alkalommal könnyű kosarakat értek el a hazaiak.

A záró negyed 59-59-cel indult. Smith hibázik, Krapic bedobja, 61-59 a 31. percben. Smith már zsákol, 63-63 a 34. percben.

A PVSK-mezesek, Diggs, Ciric, Ruják eredményes dobásaik után 69-77 a 37. percben. Smith tripla, Pongó kettes, és lejárt a negyven perc. 72-84.

Naturtex-SZTE Szedeák-PVSK VEOLIA 72-84 (16-29, 16-12, 26-14, 14-29)

Írhatjuk, hogy papírforma eredményt értek el a csapatok Szegeden. Azt is tegyük hozzá, hogy a PVSK körül keringő hírek talán nyugvópontra értek, és a pécsi szurkolók az elkövetkező hónapokban Budimirnek és társainak tapsolhatnak a Lauber Dezső sportcsarnokban. Pécsi fellépésre nem sokat kell várni: január 11-én a Kecskemétet fogadják Pongó Mátéék.

Forrás: Pécsi STOP