Huszonkét triplát szórt a Fót az elődöntő harmadik meccsén
Súlyos vereséget szenvedett a PVSK-Veolia az NB I. B Piros csoport elődöntőjének harmadik mérkőzésén. A pécsiek idegenben, a Phoenix-MT Fót otthonában kaptak ki 113–76-ra úgy, hogy a hazaiak elképesztő dobóformát kifogva összesen 22 hárompontost értékesítettek. A párharc ezzel 2–1-re módosult a fótiak javára, a javítás lehetősége pedig pénteken, a pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokban érkezik el.
A találkozó elején még fej fej mellett haladtak a csapatok, sőt, az első percekben többnyire a PVSK vezetett. Bár a pontgyártás nem indult olyan tempóban, mint a Lauberben rendezett előző összecsapáson, a pécsiek játéka biztatónak tűnt az első negyed derekáig. Ezt követően azonban támadásban egyre több hiba csúszott a játékukba, miközben a túloldalon sorra érkeztek a demoralizáló fóti triplák.
Ennek ellenére sokáig úgy tűnt, szoros marad az első negyed, ám az utolsó másfél percet nagy lendülettel nyomta meg a hazai csapat, amely pillanatok alatt nyolcpontos előnyt épített ki.
A második negyedben teljesen szétesett a PVSK játéka. A támadások akadoztak, a fótiak viszont szinte megállíthatatlanul termelték a pontokat, elsősorban a hárompontos vonalon túlról. A nagyszünetre már 24 pontos különbség alakult ki, és ekkor gyakorlatilag eldőlni látszott a mérkőzés.
A harmadik negyedben ugyan sikerült valamelyest lassítani a hazai rohamot, de a különbség érdemben nem csökkent. Sőt, a Fót fokozatosan tovább növelte előnyét, miközben a PVSK továbbra sem találta a ritmust.
A záró játékrész második felében már egyik vezetőedző sem erőltette kulcsemberei játékát. A hazai előny ekkor már jócskán harminc pont fölé nőtt, így a hajrá inkább formalitásnak számított. A pécsieknél egyedül Aradi Attila játéka jelentett üde színfoltot, aki csereként beállva két hárompontost is értékesített. A PVSK összesen mindössze négy triplát dobott, miközben a fótiak huszonkettőig jutottak.
NB I. B Piros csoport, elődöntő, 3. mérkőzés
Phoenix-MT Fót–PVSK-Veolia 113–76
(30–22, 31–15, 22–18, 30–21)
Phoenix-MT Fót:
Dancsecs 22/18, Richter, Mitchell 33/12, Kis 1, Juhos 25/9.
Csere: Karda 6, Németh A. 5/3, Antóni 14/12, Boka-Magó 6/6, Tóth 1, Molnár D., Gerencsér.
Vezetőedző: Surmann Gábor.
PVSK-Veolia:
Balogh Sz. 14, Molnár M. 17, Kertész 3/3, Géringer 17/3, Djordjevics 7.
Csere: Werner 2, Plézer 3, Czermann, Bunos 4, Aradi 9/6.
Vezetőedző: Sértő Ádám.
Edzői értékelések
Surmann Gábor, a Fót vezetőedzője:
– Nagy gratuláció illeti a csapatomat, úgy gondolom, nagyon szép reakciót adtunk az előző mérkőzés után. Az elmúlt napokat maximálisan kihasználtuk a felkészülésre, rengeteget dolgoztunk a javuláson, ami főleg mentálisan és védekezésben köszönt vissza ezen a mérkőzésen. Élesek és kemények voltunk, mindenre jól reagáltunk, és úgy érzem, a rotáció megváltoztatása is jól sült el. Ezt a formát szeretnénk péntekre is átmenteni, mert ugyan 2–1-re vezetünk, de még nincs vége a párharcnak. Több játékosomat is kiemelhetném, támadásban és védekezésben egyaránt sok jó teljesítmény volt. A legfontosabb azonban az, hogy csapatként működtünk. Egyedül a 18–37-es büntetőarányt érzem furcsának, ezt még vissza kell néznem. Végül pedig hatalmas köszönet jár a szurkolóinknak, fantasztikus hangulatot teremtettek.
Sértő Ádám, a PVSK vezetőedzője:
– Gratulálok a Fótnak a győzelemhez, pénteken folytatjuk hazai pályán. Emellett szeretnék gratulálni az NKA Universitas női csapatának is, amely ma bajnoki címet nyert. Ez hatalmas büszkeség Pécs városának, innen is gratulálunk nekik.
Szabó Ferenc