I. Füzesi Ferenc emléktorna a Lauber Dezső Sportcsarnok - fotók

2021. augusztus 31. 13:48 2021. aug. 31. 13:48

A tavaly elhunyt korábbi kiváló válogatott kézilabdázó és edző, Füzesi Ferenc emlékére szervezett a PSN Zrt. augusztus 29-én tornát Pécsett a serdülő korosztályú lányok és fiúk számára. A torna legfontosabb célja az volt, hogy méltó emléket állítson a sportembernek a magas színvonalú találkozókkal.

Füzesi Ferenc élete egyik legfontosabb része a családja, másik pedig a kézilabda volt. A Tatabányával 1984-ben bajnoki címet nyert, de Spanyolországban is megfordult a Ponteverda csapatánál. 86 alkalommal ölthette magára a magyar válogatott mezét, tagja volt az 1990-es világbajnokságon hatodik és az 1992-es barcelonai olimpián hetedik helyezett csapatnak. Edzőként több csapatot is segített, dolgozott Pécsett, Komlón, Orosházán, Balmazújvárosban, Szombathelyen és Mohácson is. A Pécsi STOP legfrissebb híreit itt találod!

A kiváló sportember, kézilabdázó emlékére első alkalommal szervezett tornán magas színvonalú találkozókat láthattak a nézők, a szervező PSN Zrt. munkatársai sok pozitív visszajelzést kaptak a résztvevőktől, ennek örömére és hagyományteremtő céllal már el is kezdték tervezni a következő megmérettetést.

A kupa sportértéke mellett fontos megemlíteni, hogy Pécs Megyei Jogú Város önkormányzata, a PSN Zrt. Sportiskola és Fülöpp Miklós támogatásával elkészült Füzesi Ferenc márvány emléktáblája a Lauber Dezső Sportcsarnok dél-nyugati előterében, amelyet várhatóan a második emléktorna megnyitója előtt fognak hivatalosan átadni és egyidejűleg megemlékezni Füzesi Ferencről és eredményeiről, áll a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. által közzétett bejegyzésben.

I. helyezett: SZEKSZÁRDI FGKC

A DÍJAT ÁTADTA: DANYI GÁBOR, BAJNOKOK LIGÁJA GYŐZTES, MAGYAR BAJNOK, KUPAGYŐZTES EDZŐ

Leány kategória

LEGJOBB LEÁNY JÁTÉKOS – SCHMIDTNÉ HOLUB MÁRIA DÍJ NYERTESE: LAMBERT VIOLA, SZEKSZÁRD

A DÍJAT ÁTADTA: BARTA FERENC, A BARANYA MEGYEI KÉZILABDA SZÖVETSÉG ALELNÖKE

GÓLKIRÁLYNŐ – NÉMETH ZOLTÁN DÍJ NYERTESE: BOGNÁR ZSANETT, SZEKSZÁRD

A DÍJAT ÁTADTA: KOLESZÁR GYÖRGY, FÜZESI FERENC VOLT EDZŐJE

A LEGJOBB LEÁNY KAPUS – KOVACSICS MIKLÓS DÍJ NYERTESE: KOVÁCS-GREGOR LILI, PSN ZRT

A DÍJAT ÁTADTA: SZENTE GÁBOR, MAGYAR VÁLOGATOTT, MAGYAR BAJNOK ÉS KUPAGYŐZTES KAPUS

A LEGJOBB HAZAI LEÁNY JÁTÉKOS – FÜZESI FERENC DÍJ NYERTESE: AMBRUS JÚLIA, PSN ZRT

A DÍJAT ÁTADTA: FÜZESINÉ PETŐ ERIKA, FÜZESI FERENC ÖZVEGYE