Ismét kikapott a PINKK kosárlabda csapat

2022. december 3. 17:45 2022. dec. 3. 17:45

A három hetes válogatott szünetet követően, pénteken este Szigetszentmiklós Városi Sportcsarnokban, a BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós ellen lépett pályára a PINKK Pécsi 424 NB I-es női kosárlabda csapata. Igazoltak egy magas játékost, Tea Pericet, de nem tudták az első sikerüket elérni Szigetszentmiklóson sem.

BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós- PINKK Pécsi 424

(17-17, 18-15, 20-22, 22-15)

A szünet alatt is a csapat az előttük álló feladatokra készült, ugyan Sofija Zivaljevic csak a héten csatlakozott be újra a munkába, mivel ő a montenegrói válogatott tagjaként lépett pályára Dánia ellen. A felkészülésen és a sorok rendezésén kívül új igazolásuk, Tea Peric beépítése is megkezdődött a Vasas elleni vereséget követően. A 23 éves bosnyák-horvát kettős állampolgárságú, 186 cm magas játékosra a 4-es, 5-ös poszton számíthat majd Kovács Dénes vezetőedző. A BKG sorozatban két győzelmet szerzett a szünet előtt, előbb a Cegléd, majd a TFSE ellen, így jó sorozatból várhatják a péntek esti mérkőzést.

A mérkőzés elején 2-3, 6-7-es állás is volt a statisztikában. A 7. percben kezdett lendületesebben játszani a hazai gárda. Hazai dicséretére írhatjuk 9 perc alatt nem adtak el labdát, nem így tettek a vendégek, 6 alkalommal rontottak. A negyed zárópontját közelről Szűcs Luca dobta, 17-17.

A hazai Perez tripla dobásával 22-17 a 13. percben. A 14 percben 22-20-ra változott az eredmény Bojtár dobott távolról eredményesen. A 16. percben másodpercekre 29-23, majd a hosszú szünetre 35-32-es állásnál mehettek a lányok.

A harmadik negyed Vince Nikolett eredményes játékáról szólt. A pécsi kosaras szórta a hármasokat, 15 pontot gyűjtött a távoli dobásokból és a harmadik negyedet hozták a vendégek, 20-22-re. Lepattanok szerzésében mindkét együttes közel azonos számban szedte a támadó és védő lepattanókat.

A zárónegyed hasonlóan kezdődött, mint a harmadik negyed. Az előző 10 percet 5-0 al kezdte a BKG, a záró negyedet 7-0-al. Kovács Dénes PINKK mestere időt is kért, 62-54-es állásnál a 32. percben. A pécsi gólcsendet a csapatkapitány, Tenyér Zsófi törte meg, egy büntetője beesett a zsákba. 64-57, 34. percben. Perez, Degbeon dobásai célba érnek, 69-62 a 36. percben. Zivaljevic zárásként dobott két büntetőt és lejárt a negyedik 10 perc is, 77-69.