Kenderesi Tamás bronzérmes lett a Mare Nostrum nemzetközi versenyen

2022. május 30. 13:54 2022. máj. 30. 13:54

Hosszú Katinka a világ idei harmadik legjobb idejével nyert 400 méter vegyesen a Mare Nostrum-versenysorozat befejező, harmadik állomásának vasárnapi zárónapján, amelyen rajta kívül a magyar úszók még négy bronzot szereztek – írja az MTI.

A három állomásból álló széria utolsó napján a háromszoros olimpiai bajnok - a viadal honlapja szerint - 4:35.95 perces idővel csapott célba. Ez majd három másodperccel jobb eredmény, mint a debreceni országos bajnokságon úszott idő (4:38.89 p), és több mint egy másodperccel gyorsabb annál (4:37.04), amivel csütörtökön a sorozat barcelonai állomásán bizonyult legjobbnak.

A magyarok közül Szabó Szebasztián kétszer is dobogóra állhatott, előbb 50 méter pillangón (23.14 mp), majd 100 méter gyorson (48.83 mp) lett harmadik, akárcsak Kenderesi Tamás, aki 200 méter pillangón (1:56.79 p), valamint Jakabos Zsuzsanna, aki ugyanebben a számban (2:09.07 p) nyert bronzérmet.