Kihasználták a rivális botlását, sikerével a PMFC utolérte pontszámban a listavezetőt
Tovább menetel az NB III Dél-Nyugati csoportjában a PMFC: a pécsiek a 22. fordulóban magabiztos, 3–0-s győzelmet arattak a Greenplan Balatonlelle SE otthonában, és ezzel már tizennégy mérkőzés óta őrzik veretlenségüket a bajnokságban. A piros-feketék végig fegyelmezett, koncentrált játékot nyújtottak, és a sikernek köszönhetően gólkülönbségben utolérték a tabellát vezető Kaposvárt is.
A zord időjárás – szakadó eső és viharos szél – sem tudta kizökkenteni Vas László csapatát, amely már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát. A pécsiek támadója, Helesh kétszer is betalált, a hajrában pedig Kesztyűs is feliratkozott a gólszerzők közé.
A dobogón álló PMFC számára kulcsfontosságú mérkőzés következett vasárnap, hiszen a bajnoki hajrában minden pontnak különös jelentősége van az első helyért zajló versenyfutásban. A pécsiek ezúttal a bennmaradásért küzdő Balatonlelle vendégei voltak, ahol papíron kötelezőnek tűnhetett a győzelem, de az NB III-ban egyik idegenbeli mérkőzés sem ígérkezik egyszerűnek.
Vas László vezetőedző több helyen is változtatott a legutóbbi kezdőcsapathoz képest, csapata pedig már a mérkőzés elején megmutatta, hogy ezúttal is komoly szándékkal érkezett a pályára.
A vendégek jó ritmusban kezdték a találkozót, és már a 12. percben megszerezték a vezetést. Egy jobb oldali szöglet után Nagy ívelte középre a labdát, amelyre Helesh érkezett a legjobb ütemben, és közelről a hálóba juttatta azt (0–1). A támadó ezzel megszerezte első tavaszi találatát, amely egyben már a 2025/26-os idényben szerzett tizenkettedik gólja volt PMFC-mezben.
A 28. percben ismét Helesh villant. Egy szépen felépített akció végén Nagy jobbról ívelt a rövid oldal felé, ahol a pécsiek támadója parádés mozdulattal, a kapufát is segítségül hívva duplázta meg a vendégek előnyét (0–2). A PMFC az első félidőben végig kontroll alatt tartotta a játékot, így teljesen megérdemelten vonulhatott kétgólos előnnyel a szünetre.
A második játékrészre változatlan összeállításban futott ki a PMFC, amely a folytatásban is szervezetten és magabiztosan futballozott. A 63. percben Vas László kettős cserével frissített: Bukovics és Hegedűs helyére Kesztyűs és Böndi érkezett, a csapatkapitányi karszalag pedig Nagyhoz került.
A csereként beálló Kesztyűs hamar meg is hálálta a bizalmat. A 65. percben két szép csel után kissé balról emelt a kapu közepébe, ezzel megszerezve első idei pécsi gólját, és gyakorlatilag eldöntve a három pont sorsát (0–3). A hajrában a PMFC már biztosan őrizte előnyét, és újabb gólt ugyan nem szerzett, de a Balatonlellének sem hagyott valódi esélyt a visszazárkózásra.
A PMFC a magabiztos sikerrel nemcsak visszavágott az ősszel hazai pályán elszenvedett vereségért, hanem továbbra is versenyben maradt a bajnoki címért folytatott kiélezett küzdelemben is. A pécsiek immár tizennégy forduló óta veretlenek, és a Kaposvárral, illetve a Nagykanizsával vívott versenyfutásban továbbra is ott vannak a közvetlen élmezőnyben.
A folytatásban újabb fontos feladat vár a csapatra: legközelebb április 5-én, hazai pályán, a Stadion utcában a BFC Siófok ellen lép pályára a PMFC.
Greenplan Balatonlelle SE – PMFC 0–3 (0–2)
Gólszerzők: Helesh (12., 28.), Kesztyűs (65.)
PMFC:
Varasdi – Mlinárcsik, Harsányi, Csemer – Galacs (Beke, 84.), Nagy, Lévai, Bukovics (Kesztyűs, 63.), Hegedűs (Böndi, 63.) – Helesh (Varga, 84.), Novák (Tóth Z., 74.)
Vezetőedző: Vas László
A mérkőzést követően Vas László vezetőedző elégedetten értékelt, ugyanakkor ismét hangsúlyozta, hogy csapatának elsősorban saját teljesítményére kell koncentrálnia.
„Az első pillanattól kezdve koncentráltan és fókuszáltan mentünk bele a mérkőzésbe, és nem adtunk esélyt a hazai csapatnak arra, hogy kibontakozzon. Ezek mindig nehéz találkozók, mert sokan kötelező győzelemként tekintenek rájuk, de ebben az osztályban minden sikerért meg kell küzdeni. Jó mentalitással, megérdemelten nyertünk, ráadásul kapott gól nélkül, és voltak további kidolgozott helyzeteink is.”
A PMFC vezetőedzője azt is elárulta, természetesen figyelik a riválisokat, de a legfontosabb továbbra is a saját játékuk színvonala marad.
„Nyilván hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem figyeljük a vetélytársakat, ugyanakkor azt próbálom az öltözőben is átadni a srácoknak, hogy elsősorban magunkkal foglalkozzunk. Az a legfontosabb, hogy az adott napon a lehető legtöbbet hozzuk ki magunkból, mert ha ezt jól csináljuk, az eredmények is jönni fognak.”
A szakvezető külön kitért a pécsi szurkolók támogatására is:
„Többször is elmondtam már, hogy elképesztő, amit a pécsi drukkerek tesznek a csapatért. Ilyen időjárási körülmények között is szép számban elkísértek minket, és végig buzdították a fiúkat, ami hatalmas erőt ad nekünk nemcsak a mérkőzéseken, hanem a mindennapi munkában is. Hatalmas köszönettel tartozunk nekik.”
Szabó Ferenc