Kötelező három ponttal érkezett haza a PEAC Szigetszentmiklósról

2022. január 17. 11:34 2022. jan. 17. 11:34

Az NKA Universitas PEAC NB I-es női kosárlabda csapata vasárnap este Szigetszentmiklóson lépett pályára. A vendégek először játszottak felnőtt bajnoki mérkőzést a Pest megyei újonc csapattal. A vendéglátók a 2020-2021 évi amatőrbajnokságban harcolták ki a feljutást az élvonalba.

Az őszi hazai mérkőzésen Kiss Virág és Nelson sokat tett a győzelemért. Kiss Virág az október 24-i mérkőzés óta remek formában van. Írhatjuk, hogy mérkőzésről mérkőzésre csapata legjobbja. Az előfordult, hogy az első két negyedben hibázott, ám a harmadik, negyedik negyedben duplán teljesített.

A legutóbbi hazai mérkőzésen a PEAC a Vasas elleni mérkőzésen is Kiss Virág és Marshall szórta a pontokat és a Csirke tanítványok 87-73-ra nyertek.

A Szigetszentmiklós várhatóan a PINKK Pécsi 424 csapattal nagy csatát vív a kiesés ellen.

Az esélyeket illetően, ha jól kezd a PEAC és oda figyel a lepattanókra újabb győzelmet szerezhet és továbbra is cél lehet a dobogó egyik fokának megszerzése.

A mérkőzés Kiss távoli dobásával kezdődött, de a labda nem került a zsákba. Az első érvényes találatot a PINKK-ből a Szigetszentmiklósra igazolt Vári Zita kezdte egy közeli találattal, 2-0 a 2. perc végén. A PEAC az 5. perc közepén talált a kosárba, Wentzel Nóra volt eredményes 4-2. Nelson a 6. percbe dobhatott 3 büntetőt, 6-5-re módosult az eredmény. Wentzel közeli dobással fordított az eredményen, 6-7. Kiss Virág triplát dobott, 9-10 a 7. perc végén. Beindult a pécsi gépezett, Szűcs Réka is pontot dobott, 9-14, a 8. percben. Az első negyedben a célt sikerült elérni a PEAC-nak. Megnyerték az első negyedet 13-20-ra és a lepattanószerzésben is jeleskedtek, hazaioldalon 6, vendégoldalon 12 alkalommal.

A második negyed Campisanó sikeres közép távoli dobásával kezdődött, majd Szűcs Réka célzott és betalált, 17-26 a 14. percben és a vendéglátók mestere időt is kért. Hazai oldalon Angyal Barbara sikeres közeli dobásaival módosítja az eredményt, 22-28 a 17. percben. Időt is kért Csirke Ferenc. A PVSK nevelés, Pécsről Szigetszentmiklósra igazolt Raus Vivien is feliratkozott a pontszerzők közé, 26-28 a 18. percben. Az amerikai center Campisanó elemében volt közelről, távolról, büntetőből eredményes volt, 30-30 a 19. percben. Wenztel Nóri bizonyította: nem remegett meg a keze, két büntetőt ejtett a kosárba, 30-32 és zárult a második negyed.

Egy vendég majd egy hazai találat, a negyed nyitányán, majd a 24. percben Raus távolról egy hármast dobott, 37-36. Elpuskázza a távoli dobásokat a PEAC, 26 perc alatt 11 dobásból 3 pontot gyűjtöttek, 45-39. Potyognak a kosarak, de fordítás a PEAC számára a 30. perc végén sem sikerült, 48-47.

Marshall találatával indult a 4. negyed és 48-49 az eredményjelzőn. Wentzel is dobott kosarat, 48-51. A hazaiak a záró negyed elején nem dobtak pontot, edzőjük időt kért. Raus szerzett labdát és beejtette a zsákba, 52-53, a 36. percben. Marshall triplával a győzelem felé hajózta  a PEAC csapatát A 38. perc végén, 54-63.  A mérkőzésből 46 másodperc volt vissza az eredményjelzőn, 57-63 és vendég időkérést láttunk. Marshall zárásként a büntetőt bedobott és 58-64-es eredménnyel zárult BKG-PRIMA - Szigetszentmiklós-NKA Universitas PEAC találkozó.