Nagyon kikapott a PINKK Szekszárdon

2020. november 29. 11:47 2020. nov. 29. 11:47

Csúnyán alulmaradt a Szekszárddal szemben a PINKK szombaton, a tolnaiak 114-66-ra páholták el a pécsi gárdát. A PINKK-Pécsi 424 hónapos szünet után lépett pályára, mesterük, Vanja Miljkovic nem titkolta, hogy hétfőtől vannak edzések, és hogy nem a legjobb formában utaztak Szekszárdra.

A pontok gyűjtését a szekszárdi idegenlégiósok - Theodorean, Skoric - kezdték, közelről és távolról is eredményesek voltak, 7-4-et mutatott az eredményjelző a 4. percben. A Szekszárd edzője időt is kért, csapata 4 perc alatt 4 csapathibát gyűjtött be, 5 perc után, 9-7-es eredménynél már 5 hibája volt a hazaiaknak. A Szekszárdnál a kispadról érkezett Studer Ági, és rövid idő alatt 5 pontot dobott, 18-15 volt az állás a 8. percben. Lepattanószerzésben Sarauskaite volt eredményes, ám sok labdát eladott a PINKK, az első negyed végén 26-17 volt az állás.

A folytatásban felpörgött a Szekszárd, 37-17-re mentek a vendégek a 12. perc után, a pécsi kosarak valahogy nem akartak beesni, a hazai oldalon viszont Bálint Réka és Zele Dórina távolról is betalált.

A PINKK időt kért, de nem sikerült fordítani a játékon, büntetőt is rontottak, a 17. percben már 50-20-ra ment a Szekszárd. A hazai csapat mestere, Zseljko Djokics újfent időt kért, de nagy változás nem lett a vendégek játékában. Tenyér (Pécs) büntetőket, Szabó Flóra (Szekszárd) triplát hagy ki.  A PINKK játékosa, Vorpahl  távolról talált a kosárba, 54-31 volt az állás a hosszú szünet előtt.

A harmadik negyed eladott pécsi labdákkal indult, ellenoldalról az amerikai center, Goree eredményes, kimagaslóan játszik, remek százalékkal dobja közelijeit. Pécsi oldalon Vorpahl csökkentette a különbséget, ami így is jelentős volt már ekkor, 72-41-re ment az Atomerőmű. A negyed végjátékára szekszárdi oldalon megérkezett a súlyos betegségből felgyógyuló Gereben Lívia. Feltűnő volt, hogy 30 perc játékidő után a Szekszárd nem dobott büntetőt. A hazaiak 25, a vendégek 7 csapat hibát gyűjtöttek be.

A negyedik negyed Szűcs Lilla triplájával kezdődött, Szabó Flóra egy közelivel hamar válaszolt. Az atomosoknál Skoric, a vendégeknél Szűcs a negyedik negyedre tartalékolt és eredményességben elkezdtek felzárkózni a jók közé, 95-58 volt a 34. percben. A 17 éves Renczes Rebeka bedobta a 100. pontot a hazaiak javára, 100-58-at mutatott a kijelző a 35. percben.  Utána dobott gyorsan egy triplát is.

A Szekszárd a fináléban sem állt le, szórta a pontokat, 110-62 volt a 38. percben. A mérkőzés végét jelző duda szó előtt Gereben Lívia talált be közelről, és 114-ra nyerték a Szekszárdiak a mérkőzést a PINKK ellen.

Atomerőmű KSC Szekszárd-PINKK-Pécs 424: 114-66 (26-17, 28-14, 28-13, 32-22)

A pécsi kosarasok eddig 9 mérkőzést játszottak, egy győzelem a tarsolyukban az NBI-es női kosárlabda bajnokságban. Az elmúlt hetekben nem voltak edzések a betegeskedő játékosok miatt. Az év hátralévő részében több mérkőzést is játszanak a kiírás szerint, kedden Cegléden lépnek a palánkok közé Pucz Eszterék.

(Címlapkép: Pécsi STOP/Szabó Ferenc)

Forrás: Pécsi STOP