Papírforma eredmény a PEAC-PÉCS - Sopron kosárlabda mérkőzésen

2021. január 13. 13:01 2021. jan. 13. 13:01

Eddig veretlen csapattal, a Sopronnal játszott a PEAC-Pécs NB I-es női kosárlabda csapata kedd este bajnoki mérkőzést a Lauber Dezső sportcsarnokban. A vendégek a 2020-2021-évi bajnokságban 15 mérkőzést játszottak és mindet nyerték.  A PEAC mérlege 13 mérkőzésen, 6 győzelmet értek el.

Ahogy várható volt Krajisnik közelről talált a kosárba és vendég vezetéssel kezdődött a mérkőzés. A pécsi oldalon Kiss Virág és Strautmane távolról ért el kosarakat és a 4. percben 12-9.  Az 5. percben Fegyverneky Zsófi érkezett a cserepadról és fordult az eredmény, 16-17.  Rákapcsoltak a soproni idegenlégiósok is alig hibáztak és 10. perc után, 17-26-os eredményt olvastunk az eredményjelzőn. Sok volt a pécsi eladott labda. Hazai oldalon 15 perc alatt 6. A vendégek ebben a mutatóban nem hibáztak. Eredmény: 23-44. A hosszú szünet előtti percekben remekül dobtak a soproniak. Ezt nem tudjuk leírni a PEAC teljesítményéről, két negyed után, 29-54.

Kihagyott helyzet, fault, eladott labda, mindkét oldalon.  A közel 4 perces gól csendet Szűcs Réka szakította meg. A Sopron Basket gyorsan válaszolt.  A harmadik negyed záró részében Kaposi Pálma, Andusic nem hibázott 17-11-el zárták a negyedet és csökkentették a különbséget, 46-65. Ismétlődik a harmadik negyed, a pont csendet a PEAC vezető edzőjének időkérése szakította meg. Az idő kérés a Sopronnak tett jót, a 34. percben 46-67. A záró negyed 35. percében Wentzel Nóra szerezte az első PEAC-os közelit, 48-70.  A negyedik negyed 7-7-es eredménnyel zárult. A Sopron Basket Pécsett a PEAC-Pécs ellen 53-72 vel zárta a mérkőzést.  A PEAC csapatából továbbra is Kiss Virág remek formában van. A fiatal játékos joggal tagja a magyar válogatott keretnek.

A koronavírus-járvány a bajnoki menetrendet felborította. Ezért szokatlan módon a PEAC-Pécs csütörtökön ismét a Sopronnal játszik a hűség városában.