PEAC-Pécs a legjobb négy között a Magyar Kupában

2021. február 24. 17:55 2021. feb. 24. 17:55

Ismét szokatlan időpontban játszott kosárlabda mérkőzést a PEAC-Pécs. Legutóbbi bajnoki mérkőzésüket este 22 óra után fejezték be. A szerdai Magyar Kupa mérkőzésüket 13 órakor kezdték a Cegléd ellen Budapesten Gabányi sportcsarnokban

PEAC-Pécs – Cegléd: 53-52

A pécsiek kettő, a Cegléd négy idegenlégióssal kezdte a találkozót. A Magyar Kupában más szabályok vannak, mint a bajnokságban. Itt nem kötelező a fiatal 20 év alatti magyar játékos pályára küldése. A harmadik percben Andusic törte meg a gólcsendet. Az idegen légiós közeli kosarával a PEAC 2-0-al kezdte a kupamérkőzést. Bele lendült a Pécs, Kiss Virág és Szűcs Réka 9-2-re javította a statisztikát 5 perc alatt. Ceglédi időkérés után a 8. percben, 9-9. A 9. percben baranyai időkérés, 11-10. Wentzel Nóra távolijával 14-14 az első negyed eredménye.

A második negyedben a Cegléd csapatából először érkezett játékos a kispadról. A pécsiek már az első negyed közepén kezdték forgatni az együttest. Nyitányként Sántha Petra triplával kezdett 17-14, a 13. percben. A 16. percben 24-18, a végig pályán lévő Szűcs Rékának köszönhetően, aki már 10 pontot gyűjtött.  Sarok megmutatta, hogy a távoli dobásokban is jó, 29-26 a 19. perc végén. Az első 20 perc a faultoké volt mind a két oldalon. A PEAC jött ki jobban, 30-27 a hosszú szünet előtt.

A Cegléd idegenlégiósai kezdték bebizonyítani, hogy nem véletlenül igazolták őket Magyarországra. A spanyol Ortiz, és az amerikai Mcbryde közelről és távolról egyaránt eredményesek voltak, a 23. percben 32-34. A szaporodó pécsi labdaeladások egyik oka lehetett, hogy percek óta a Cegléd volt eredményesebb, a 28. percben, 39-35. Az alföldi együttes 3-as poszton játszó amerikai játékosa, Moore is szórta a pontokat, 21 játékperc alatt 11 találat került a neve mellé. A harmadik negyed a Ceglédnek sikerült jobban, 15-10 re nyerték a harmadik 10 percet. Az eredmény 40-42.

A negyedik negyed Sarok triplájával kezdődött és PEAC vezetéssel folytatódott a mérkőzés, 43-42. Görögországból érkezett Sotiriou is elkezdte a pontgyűjtést, fordult az eredmény, 43-44 a 34. percben. A center poszton játszó Kobolák Cintia első tripláját dobta a találkozón, 46-50. Változatosságból Kiss Virág fordított az eredményen, 51-50 a Mecsekaljai gárda került előnybe. A Cegléd az utolsó dudaszó előtti 15 másodpercben két alkalommal is időt kért, 1 pontos pécsi vezetésnél. Az eredmény 53-52 re alakult.

A PEAC az elmúlt 10 évben, 2014-ben volt a legeredményesebb a Magyar Kupában. Hét éve a pécsi hölgyek a kupadöntőben a Sopront verték 65-61 arányban.  Ez az eredmény a Sopron és a PEAC számára ismétlődhet. Az ellenfelek a szerda délutáni és esti órákban derülnek ki. Pénteken a PEAC számára a Győr-DVTK győztese érkezik. Sopron a Csatával küzd meg a továbbjutásért.