Pécsi nevelésű játékos mutatkozott be a női Bundesligában
A PMFC korábbi támadója, Turi Bori először lépett pályára a német élvonalban az 1. FC Nürnberg színeiben.
Újabb fontos mérföldkőhöz érkezett Turi Bori pályafutása: a pécsi nevelésű labdarúgó bemutatkozott a női Bundesligában. A 17 éves támadó az 1. FC Nürnberg játékosaként kapott lehetőséget a VfL Wolfsburg elleni bajnoki mérkőzésen.
A szezon utolsó fordulójában rendezett találkozón Turi a 73. percben csereként lépett pályára, ezzel először szerepelt a német élvonalban. A Nürnberg számára ugyan nem alakult kedvezően az összecsapás, pécsi szempontból azonban emlékezetes pillanatot hozott az idényzáró mérkőzés.
Turi Bori a PMFC női akadémiáján nevelkedett, majd a klub felnőtt csapatában is szerepelt az NB II-ben és később az NB I-ben. Teljesítményével hamar felhívta magára a figyelmet, idén januárban pedig a német Nürnberghez szerződött.
A fiatal támadó azóta a Bundesliga egyik legerősebb közegében dolgozik tovább fejlődésén. A Wolfsburg elleni mérkőzés így nemcsak első élvonalbeli szereplését jelentette, hanem újabb fontos állomást is karrierjében.
A Nürnberg a 11. helyen zárta a szezont a német bajnokságban.