PVSK-VEOLIA - FALCO-VULCANO ENERGIA KC

2021. február 5. 21:57 2021. feb. 5. 21:57

Péntek este rangos ellenfelet fogadott a PVSK-VEOLIA NB I -es férfi kosárlabda csapata a Lauber Dezső sportcsarnokban. Budimirék az elmúlt bajnoki szezon bajnokát, a tavalyi Bajnokok Ligájában résztvevő FALCO-VULCANO ENERGIA KC-t fogadták.

A PVSK legutóbbi hazai mérkőzésen Szeged ellen győztesként hagyta el a pályát. A FALCO legutóbbi idegenben játszott mérkőzésen, Pakson győzedelmeskedett.  A szombathelyi csapat az eddig lejátszott mérkőzések alapján a legeredményesebb együttes a bajnokság többi csapata közül. A PVSK szeretne a felsőházba kerülni, ehhez az alapszakasz 8 helyzetje között kellene végeznie.

A válogatott keret tagja, a szombathelyi Keller Ákos kezdte a pontgyártás. Hamar válaszolt a pécsi Lewis és Brikic 4-2 a 2. perc közepén. Budimir is pontszerző 6-2. Keller találattal fordít a Szombathely 6-7 az 5. percben. Időt kért a pécsi mester a 6. percben 8-13 állásnál. A vendégeknél Benke és Perl távolról talált a pécsi zsákba, 14-23 a 10. perc közepén. A FALCO közelről nagyon biztosan szerezte a pontokat, az első negyed végén 16-25.

Az első negyedben 6-2 ről fordítottak a vendégek. Pécsett is bebizonyították, hogy nem véletlenül a legeredményesebb együttes a magyar bajnokságban. A szombathelyi Doktor Péter az irányító posztról szórta a labdákat a kosárba, 29-43 a vendégek javára. A hazaiak védekezése akadozott, több labdát is eladtak. A második negyed végére 19 pontos vendég előnnyel mentek pihenni az öltözőbe a csapatok 29-48. A harmadik negyed vendégjátékosok triplával kezdődött. A 24. percben 33-63. A vendégek sorra szerezték a könnyű kosarakat. Érkeztek a fiatal játékosok a negyed végére, 42-79. A lepattanók szerzésében is nagy a különbség a statisztika szerint 18/33.

A hazaiak legjobbja Lewis talált távolról a kosárba a záró negyed első percében, 45-83.

A vendégek időként zsákolnak, köztük Keller Ákos is. Oda figyeltek a látványos játékra, szomorú, hogy mind ezt zárt kapuk mögött tették. A VEOLIA csökkenti a pont különbséget, a 38. percben, 63-89. A negyedik negyedben is küzdött a Pécs, meg is lett az eredménye. A negyedik negyedet 25-13-ra nyerték a Dragan Aleksic tanítványok. A mérkőzés 67-92 eredménnyel zárult.

Dragan Aleksic a PVSK-VEOLIA vezető edzője mérkőzés után elmondta: sem védekezésben, sem támadásban nem tudtuk felvenni a harcot a FALCO-val. A vendégek fizikálisan egy másik szintet képviseltek. Minden poszton jobbak voltak, megsemmisítettek minket. Ezt a mérkőzés ritmust nem nekünk találták ki. Fizikálisan és mentálisan is nehéz helyzetben vagyunk.