Szikrázó végjátékban nyert a PINKK PÉCS 424 az MTK ellen

2021. február 18. 10:43 2021. feb. 18. 10:43

Három napja a Vasas Akadémia otthonában játszott bajnoki mérkőzést a PINKK - Pécsi 424 Budapesten, ahol 1 pontos verességet szenvedtek Szűcs Lilláék. Az első negyedben előnyt harcoltak ki a vendéglátók. A Pécs negyedről-negyedre dolgozta le a hátrányt, de a győzelem elmaradt. Szerda este a TFSE-MTK volt az ellenfél Budapesten.

Első találatot a TFSE szerezte. A folytatásban Saruskaite keveset hibázott és jó dobásaival a 6. percben 13-17. Vorpahl büntető dobásokkal növeli a vendégek előnyét, 13-19 és hazai idő kérés volt. Feltűnően rossz a TFSE dobó százaléka, 37 százalékot mutat a statisztika. A PINKK teljesítménye 60 százalék felett van.  Az első negyedben 14-23 az eredmény.

A második negyed elején a meglepetés eredmény hamar változott. A hazaiak 14-0 at játszottak és a vendégek időt kértek. Az eredmény 28-23-ra fordult. A 13. percben Vári Zita törte meg a pécsiek pont csendjét. Visszazárkóztak a vendégek, Zubac tripla dobásával, 41-39 a hosszú szünet előtt.

A pihenő Bernáth Réka távoli dobása ért három pontot, 42-47 a 22. percben.  A harmadik negyedben jelentősebb előnyt egyik csapat sem tudott kiharcolni. A 27. percben Vorpahl hármasa 54-55-re formálta az eredményt. Az MTK időt is kért. Zubac továbbra is jól célozta a kosarat, 30 perc után, 57-60. Saruskaite lepattanó szerzésben három negyed alatt diadalmaskodott. A 14 lepattanó szerzéssel a mérkőzés legjobbja volt.

A találkozó záró negyedében is Bernáth Réka és Jenkins Chanise szórta a pontokat. Ketten negyvenet tettek a hazaiak közös zsákjába. A mérkőzést 62-62 -ről 62-64-re Vári Zita mozdította el. A  záró részében, a 40. percben 68-68, majd 70-70. PINK időkérés. Zubac betalált, 70-72, hazai időkérés. Vorpahl egy büntetőt hibázott 70-73. Büntetőt hagytak ki a hazaiak is, 71-73. Vári kihagyott egy büntetőt 71-74. MTK időkérés. Az izgalom fokozódott.

Vári mind két büntetője jó, Jenkins se hibázott, 73-76. Újra Jenkins dob és nem hibázik 75-76 a mérkőzés végeredménye. A PINKK számára ismétlődött az egy pontos eredmény. Három nap alatt fordult a kocka, a pécsiek nyertek egy ponttal.