Szoros mérkőzésen nyert a PEAC-Pécs

2021. április 15. 20:44 2021. ápr. 15. 20:44

Az utolsó összecsapásra készült a PEAC-Pécs női NB I-es csapata, csütörtök este Pécsett a Lauber Dezső sportcsarnokban a TFSE MTK ellen. A 7-8 helyért folytatott párharc első mérkőzését Sarok Nikiék otthonukban kezdték.

A vendégek is az alapszakaszban a legjobb nyolc között zártak, hasonlóan a PEAC-hoz. A TFSE-MTK fennállása óta először bajnoki rájátszásban folytathatták az idényt. A sikerből a klub utánpótláskorú játékosai, Boros Berta és Király Andrea is kivették a részüket. Emellett Magyar Bianka vezetőedző szerint a 21 éves Bernáth Réka is komoly vezérszerepben járul hozzá a csapat jó teljesítményéhez.

A PEAC-Pécs csapatában az értékelés még nem kezdődött el. Az viszont tény, hogy a sok sérülés és a koronavírus járvány sok esetben meghatározta Csirke Ferenc csapatának összetételét. A legmaszivabb játékosuk Kiss Virág volt, aki minden mérkőzésen pályára tudott lépni.

A találkozó Wentzel Nóra triplájával indult, Kiss Virág, Sánta folytatta a pontgyártás 7-2 a 4. percben, ám Jenkins nem engedte, hogy a hazaiak megszökjenek 7-8 a 6. percben. A csapatkapitány Sarok érkezett és fordított, 10 perc után 18-15.

A folytatásban vendégoldalon Katona a hazaiaknál Szűcs Réka sikeres dobásaival kezdődött a második negyed, 20-22 a 16. percben, egy hosszantartó gólcsend után. Kiss Virág 25-24-re formálta az eredményt a 18. percben. Az első két negyedben Sarok (7), Kiss (7) a vendégeknél Jenkins (12) voltak sikeresek 31-26

A harmadik negyed gólszegényebbnek tűnt, mint a második játék rész. A 25. percben, a 3. negyedben, 2-2 a mérkőzés állása. A PEAC oldalán Andusic és Dudasova, a vendégeknél Jenkins és Katona módosította az eredményt 39-32-re a 26. percben. Kovács nem tudott hibázni zsinórban szerezte a pontokat, 41-37 a 28. percben. A 3-4-es poszton játszó amerikai Jenkins parádézik és szorongatja a PEAC-Pécs csapatát, 41-40. Kiss Virág ismétli a vendégjátékos teljesítményét és a negyed végére, 47-43.

Két negyedben a hazaiak, 18-15, 13-11 voltak eredményesek. A harmadik 10 percben a vendégek voltak jobbak pontszerzésben, 16-17. A záró negyed elején Jenkins találatával, 47-50. Először vezetnek a vendégek. Időt kért Csirke Ferenc a PEAC edzője, a TFSE-MTK 7- 0-ás menetelése után.  Szűcs Rékának sikerült a hazai pontcsendet megtörni, a 24. percben, egy sikeres dobással 49-50.  A vendégcsapat őszpontjainak közel a felét Jenkins dobta, 54-57. Az amerikai játékos 37 perc alatt 27 pontot dobott. Wentzel büntetőivel sikerült az egyenlítés, 57-57, a 38. percben. Dudasova pontjai pécsi szemmel a legjobbkor érkeztek, 63-61 a 40. percben. Ujra Dudasova remekel és közelije beesett a zsákba, 65-63.