Újabb győzelmet értek el a PEAC női kosarasai

2021. október 18. 10:52 2021. okt. 18. 10:52

Szombat este az NKA Universitas PEAC NB I-es női kosárlabda csapata győzelem reményében utazott Budapestre a Vasas Akadémia otthonába. A vendég siker biztosnak is tűnhetett. A Pécs zsinórban négy győzelemét ért el a bajnokságban. A Vasas négy mérkőzésen nem tudott nyerni. A PEAC az izraeli csapat legyőzésével további önbizalmat adhatott Kiss Virágéknak.

A vendégoldalon játszó Marshall kezdte a pontgyűjtést, amire Papp Klaudia azonnal válaszolt 2-2. Feltűnő volt, hogy a hazaiak öt perc alatt begyűjtötték öt csapathibájukat és jöttek a büntetők. A 7. percben a Vasas dobásai nem érnek pontot, 2/10, 0/4, 2/2 a statisztikája. Az első időkérést a hazai oldalon láttuk, 6-17-es állásnál. Az első negyed Wentzel Nóra két sikeres büntetőjével zárult, 8-21.

A második negyed elején csak a PEAC neve mellett gyűltek a pontok, 8-27 a 14. percben. Időt is kért a hazai vezetőedző. A 15 percben tört meg a hazaiak gólcsendje, Papp Klaudia talált a zsákba, 10-27. A vendégek  középtávoli dobásai közel hetven százalékosak, látszik is az eredményen, 15-40. A félidei eredmény már a 18. perc közepén kialakult.  A lányok mindkét oldalon hibáztak a dobásoknál.

A hosszú szünet után Kiss Virág szórja a pécsi pontokat, 18 játékperc alatt 12-őt gyűjtött. Lepattanó szerzésben férfiakat megszégyenítő mennyiségben szedik le a labdákat. A 37 pécsi leszedett labdával szemben 17 sikerült a Vasasnak. Nelson, a PEAC ötvenedik pontját is begyűjtötte a 17. percben, 30-50. Kipontozódott a magas poszton játszó hazai Heljic Sara. A PEAC-nak javítanivalója lehet a távoli dobásoknál. Harminc perc alatt 10 távoli dobásból egy se hullott a kosárba. Három negyed után, 33-52.

A záró negyedet Wentzel kezdte, sikeresen értékesíti a közelidobásokat. Bach Boglárka egyedüli játékos, aki két alkalommal is betalált távoliból, 40-58 a 35. percben. A pécsieknél megtört a jég, Szűcs Réka dobott triplát a 36. percben, 42-61. Nelson és Kiss Virág dobta a csapatuk közel fele pontszámát (33), az eredmény a 38. percben, 47-63. A mérkőzés utolsó percében a hazai vezetőedző időt kért. Az NKA Univarsitas PEAC zsinórban begyűjtötte az ötödik győzelmét az NB I es női kosárlabda bajnokságban, 49-63 arányban.

A másik pécsi női kosárlabda csapat a PINKK Pécs 424 is Budapesten játszott a TFSE otthonában. A találkozót a budapesti egyetem csapata nyerte, 68-62 re.