Vas László visszatért a PMFC-hez

2025. július 2. 12:11 2025. júl. 2. 12:11

A pécsi születésű szakember 2018 októberétől csaknem három idényen át már irányította a csapatot, nevéhez fűződik az NB II-be jutás is. Sőt, az ott eltöltött első szezonban kis híján csodát tett, hiszen a PMFC sokáig feljutó helyen állt, végül a negyedik helyen zárt.

Egyelőre nem világos, milyen célokkal vág neki a július végén rajtoló idénynek a Pécs, ahogy az sem ismert, lesz-e új befektető vagy tulajdonos a nyáron. Az viszont egyértelmű volt a klubvezetés számára, hogy a szakmai munka irányítását hosszabb távon stabil kézbe kell adni. Bár az elmúlt hetekben Jásper Péter megbízott edzőként vezette az együttest, egyre valószínűbbé vált, hogy a klub másban gondolkodik – ezt most hivatalosan is megerősítették.

Kétségtelen, hogy Vas László visszahozása jó döntés lehet. Tapasztalata, helyi kötődése és a szurkolók általi elfogadottsága biztos alapot jelent. Bár jelen állás szerint nem egyértelmű, hogy a feljutás reális célkitűzés lehet-e az új szezonban, ha valaki tudja, mi kell hozzá, az épp Vas László.