A PSN Zrt. sportoló mellett PEAC-os sportoló is indul a paralimpián Párizsban

2024. augusztus 7. 20:20 2024. aug. 7. 20:20

Történelmi siker a Párizsi Paralimpia küszöbén. A 2024-es párizsi paralimpiai játékok különleges jelentőséggel bírnak a magyar boccia sport történetében. Az esemény egybeesik a sportág magyarországi történetének meghatározó pillanataival, és két kiemelkedő sportoló, Szabó Alexandra és Nagy Vivien révén újabb mérföldkőhöz érkeztek.

Eldőlt, hogy 39 magyar sportoló a 2024-es párizsi paralimpián versenyez. Két tehetséges boccia sportoló, Szabó Alexandra és Nagy Vivien is képviseli Magyarországot az augusztus 28. és szeptember 8. között megrendezésre kerülő paralimpián!

A Magyar Paralimpiai Bizottság bejelentette, hogy 13 különböző sportágban, köztük a hét tokiói paralimpiai bajnokunkkal, összesen 39 sportoló indul útnak a francia fővárosba, ezzel minden idők harmadik legnépesebb magyar csapatát állítva ki.

Hosszú idő után ismét ott lehetünk a boccia sportágban, hiszem utoljára 16 évvel ezelőtt, a 2008-as pekingi paralimpián vettünk részt. Ez a visszatérés nagyban köszönhető Szabó Alexandra és Nagy Vivien kiváló teljesítményének, amelyet az utóbbi kvalifikációs versenyeken nyújtottak.

Szabó Alexandra, a Pécsi Tudományegyetem hallgatója és a PEAC sportklub büszkesége. Kitartása és elhivatottsága példaértékű, és komoly esélyekkel indul a párizsi paralimpián.

 

 

Az 1984-es Fáklyás Játékokon bemutatkozott boccia sportág idén ünnepli 40. évfordulóját. Magyarország számára különösen emlékezetes volt a 2004-es athéni paralimpia, ahol Béres Dezső és Gyurkota József párosunk bronzérmet szerzett, történelmet írva ezzel. Tizenhat évvel ezelőtt, a 2008-as pekingi paralimpián ismét részt vettek, és ma, 2024-ben, újra ünnepelhetünk: Szabó Alexandra és Nagy Vivien kvótát szereztek a párizsi paralimpiára.

Szabó Alexandra, a PTE PEAC kiválósága, a BC4-es egyéni, női kategória első Európa-bajnoka, és Európa-bajnoki ezüstérmes is lett. Az egyetemi hallgatóként tanulmányai mellett elért eredményei – többek között két Világkupa győzelem és egy ezüstérem – elképesztő teljesítményről tanúskodnak.

Az egyéni világranglistáról kvalifikálta magát a paralimpiára, és felkészültsége, valamint elkötelezettsége révén komoly esélyekkel indul Szappanos Zoltán tanítványa.

Nagy Vivien, a Merek SE versenyzője, edzője Szász Zsolt vezetésével, szabadkártyával jutott ki Párizsba. Az ő esetében is példaértékű a szorgalom és a kitartás, amelyek bronzérmet hoztak az Európa-bajnokságon és arany-, valamint ezüstérmet a Világkupán. Az ő sikeres kvalifikációja nemcsak egyéni, hanem a magyar boccia vezetés sportdiplomáciai sikerét is jelzi.

Augusztus 29-én kezdődnek az egyéni küzdelmek a párizsi Aréna 1-ben, ahol bemutatkozhatnak a magyar bocciás lányaink. Az esemény kiemelt jelentőséggel bír, hiszen most először vesznek részt női magyar boccia sportolók a paralimpián. Ez a Magyar Para Boccia Szövetség számára is büszkeség, hiszen ez az egyetlen parasport szervezet Magyarországon, amely önálló országos szövetségként működik és paralimpikonokkal büszkélkedhet.

 

Szerző: Szabó Ferenc