Tisztesen helytállt, de vereséget szenvedett Olaszországban az NKA Universitas Pécs

2024. október 10. 13:40 2024. okt. 10. 13:40

16 pontos hátrányt ledolgozva tette szorosság a végjátékot Zseljko Djokics együttese a Campobasso ellen, de végül nem sikerült a bravúr és a hazai csapat nyerte meg a rangadót.

Egyáltalán nem kezdte rosszul a pécsi együttes a mérkőzést, Julia Reisingerova két közeli kosarával 4-3-ra vezettek, de mint később kiderült, ez volt az egyetlen alkalom, hogy előnyben volt az NKA Universitas Pécs. A Magnolia Campobasso nagy lendülettel és magas szinten játszott első Európa Kupa mérkőzésén, és a pécsi csapat hamar hátrányba került, miután két gyors faultot fújtak Reisingerovára, akit az első félidőben még két támadó szabálytalanság is sújtott. Emiatt mindössze nyolc percet játszhatott az első húsz percből. A mérkőzés magas hőfokon zajlott, ahol a hazaiak jobban használták ki a hibákat, keményen és agresszíven játszottak, így 37-28-ra vezettek a félidőben.

A második félidő eleje volt az olasz csapat legjobb időszaka a mérkőzésen, ezt mutatja, hogy a harmadik negyed végére 56-40-re növelte előnyét. A záró tíz percben azonban a pécsiek összeszedték magukat, és sikerült megfelezniük a különbséget. Bár a hazaiak két extra triplával válaszoltak, a vendégek nem adták fel, és az utolsó percekben szorossá tették a meccset. Két olasz labdaeladás után ziccereket értékesítettek, így 66-65-re feljöttek, és még támadhattak is a győzelemért. Azonban Reisingerova kipontozódása és a hazaiak hibátlan büntetőzése miatt végül 73-66-ra győzött a Campobasso.

A végjátékban mutatott pozitív jelek alapján Zseljko Djokics vezetőedző szerint, akár még a győzelemért is harcba szállhat csapata a pécsi visszavágón.

La Molisana Campobasso – NKA Universitas Pécs 72-65 (19-13, 18-16, 19-11, 16-25)

Campobasso, 800 néző

La Molisana Campobasso: Ziemborska 13/3, Kunaiyi-Akpanah 14, Scalia 3/3, Madera 18/9, Morrison 8. Csere: Giacchetti, Kacerik 5. Trimboli 5/3, Meldere 6. Edző: Domenico Sabatelli, Giustino Altobelli

NKA Universitas Pécs: Held 15/6, Studer 9/3, Zsebe-Weninger 2, Kiss 2, Risingerova 14. Csere: Laczkó, Smailbegovic 10/9, Rátkai, Török 8, Olawuyi 3, Tóth 2. Edző: Zseljko Djokics, Iványi Dalma

Kiemelt kép: NKA Universitas Pécs