Két győzelem után ismét Pécsre került a Dr. Hepp Ferenc emlékkupa

2024. április 8. 09:11 2024. ápr. 8. 09:11

A PVSK-VEOLIA 2023 után, 2024-ben is megszerezte a Dr. Hepp Ferenc emlékkupát. A pécsi kosarasok a kupa elődöntőjében a Ceglédet verték 90-87re, majd a vasárnapi döntőben a Fót csapatát is két vállra fektették meggyőző játékkal 104-87-re.

A Hepp Kupa fináléját a címvédő PVSK-VEOLIA és a MAFC-ot legyőző Phoenix-MT Fót vívta. Két jó formában lévő együttes került a döntőbe. Ennek megfelelően kosár gazdag első negyedet láthatott a kilátogató nézősereg – az első perceket a pécsiek kapták el jobban, 9-2-re, majd 18-8-ra is vezettek Hortiék. Markovic és Kinney révén zárkózott a Fót, 13-20-nál a baranyaiak időt is kértek. Juhos és Antóni is szép megoldásokkal operált, Kinney hatékonyan támadta a gyűrűt, Markovic hátradőlős tempójával pedig a játékrész végére utolérte ellenfelét a Megyeri Tigrisek – 23-23-mal zárult az első negyed.

A második negyedben a bronzmeccshez hasonlóan itt is hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, egyik fél sem tudott számottevő előnyt kialakítani. Németh és Frank is betalált kintről baranyai oldalon, a félidőt Igrutinovic távolija zárta (44-47).

A baranyaiak maradtak lendületben a fordulás után, Horti hármasával, majd Plézer duplájával 56-44-re léptek meg – ez már komolyabb lépéselőnynek számított a mérkőzés addigi képéhez viszonyítva. Az előnyt pontokra is tudta váltani a Pécs, Plézer és Antóni is beszórt egy-egy trojkát, Kinney büntetőivel „kozmetikázott” a lila-fehér gárda (55-71). A negyed hajrája 10-10-es részeredményt hozott, így 65-81-gyel futhattak neki a felek a záró felvonásnak – főként a triplázásban volt szakadéknyi különbség, a Fót 2/12-vel, a Pécs 14/32-vel célzott távolról.

A záró tíz perc elejét igyekezett megnyomni a lila-fehér alakulat, Juhos kosarával be is néztek tíz pont alá, igaz, csak pár pillanatra (77-88). Az utolsó öt percnek 91-80-nal futottak neki a csapatok, Kinney ekkorra már kipontozódott, Markovic mellett Juhos is négy hibával állt jó ideje. Három perccel a vége előtt eldőlni látszottak a lényegi kérdések. Antóni távolijával lépte át a 100 pontot a PVSK, amely kiváló támadójátékkal védte meg címét a Hepp Kupában, így magabiztosan várhatja a hamarosan rajtoló bajnoki rájátszást is.

Phoenix - MT-Fót - Pécsi VSK-VEOLIA 104-87

( 23-23, 21-24, 21-34, 22-23)

Fót: Kinney 17, Tichov 14/9, Richter 2, Markovic 24, Juhos 25/3. Csere: Szabó -, Tóth 2, Udemezue -, Kékesi 3/3, Ipacs -, Békési -.

Edző: Páli Gábor

PVSK: Németh 10/9, Plézer 16/9, Antóni 14/6, Igrutinovic 17/3, Horti 14/6. Csere: Mokánszki 21/12, Frank 5/3, Bíró 5/3, Radó -, Halász -, Molnár 2, Harka -.

Edző: Srecko Sekulovic