Katonai titkok szivároghattak ki a Védelmi Beszerzési Ügynökségtől

2024. november 14. 09:25 2024. nov. 14. 09:25

Katonai titkok szivároghattak ki a Védelmi Beszerzési Ügynökségtől, miután egy nemzetközi hackercsoport állítólag betört a szerverükre. A csoport ötmillió dollár váltságdíjat követel a zárolt adatok feloldásáért és azok nyilvánosságra hozatalának elkerüléséért. A darkweben már láthatók képernyőképek, amelyek súlyos katonai információkat tartalmaznak, például a magyar haderő képességeiről, valamint e-mailek, alkalmazottak nevei és hadászati beszerzések adatai is - írja a Magyar Hang.

Szerdán Frész Ferenc informatikai biztonsági szakértő a Facebook-oldalán jelezte, hogy az INC Ransomware csoport támadást indított a Védelmi Beszerzési Ügynökség ellen, letöltötte és titkosította a teljes fájlszervert. A hackercsoport ötmillió dollárt követel a magyar államtól, és több tucat képernyőmentést tettek közzé a megszerzett fájlokról, beleértve konkrét e-maileket, könyvelési anyagokat, katonai beszerzési listákat és stratégiai dokumentumokat.

Az INC Ransom nemzetközi hacker csapat, amely ötödik generációs zsarolóvírussal célozza meg főként amerikai és európai nagyvállalatok, illetve kormányzati szervek rendszereit. A csoport sérülékenységeken keresztül telepíti malware programját, amely feltérképezi és titkosítja a szervereket, majd zsarolás céljából letölti az adatokat. A Védelmi Beszerzési Ügynökségnél a zsarolás jelenlegi szakasza az adatok szivárogtatása.

A támadás valószínűleg októberben történt, amit a magyar katonai hivatal „üzemzavar” miatti portálkiesése is igazolhat. Az üzemzavart október 22-én állították helyre, és akkor tájékoztatták a közönséget.

A lap kérdéseket küldött az érintett szervezetnek a hackertámadással kapcsolatban, és ha választ kapunk, beszámolunk róla.

Az eset komolyabbnak tűnik, mint az orosz katonai hackerek korábbi támadása a Külgazdasági és Külügyminisztérium ellen, mivel most konkrét magyar katonai információk is kikerültek a világhálóra. Egy névtelenséget kérő informatikai szakértő szerint az ilyen beszerzési adatokból könnyen következtetni lehet a hadsereg létszámára, felszerelésére és tervezett beszerzéseire. Ilyen információk korábban kémkedés tárgyát képezték, most viszont szabadon elérhetők bárki számára.

 

Forrás: hang.hu