A szurkolók jó szájízzel hagyták el a Laubert, pedig kikapott a Panthers

2024. október 10. 13:27 2024. okt. 10. 13:27

A PVSK-Veolia mérkőzése már az első félidőben eldőlt, az esélyes Paks a nagyszünetre bebiztosította a győzelmet, azonban a második félidőben a pécsiek is megmutatták, hogy van karaktere a csapatnak.

Szerdán este érezhető volt a feszültség a Lauber Dezső Sportcsarnokban, ami nem volt váratlan, hiszen a PVSK-Veolia férfikosárlabda-csapata két szezon után, 882 nap elteltével játszhatott újra élvonalbeli mérkőzést hazai közönség előtt. Bár a nézők száma nem érte el a tavaszi, B csoportos döntőben látott tömeget, a szurkolók már jó negyed órával a kezdés előtt elkezdtek hangolódni, hogy a feldobásra ne csak a kezdőcsapatok legyenek készen, hanem a hangulat is tökéletes legyen.

Nagyon beragadt a hazai csapat a rajtnál, így már 4 perc elteltével utcahosszal vezetett a vendég Paks.

Bár a lényegi kérdések a második félidőre eldőltek, azért a becsületéért megharcolt Szrecsko Szekulovics legénysége. Bár a differencia szinte végig 20-25 pont körül volt, a hazai szurkolók már nagyon ki voltak éhezve az ilyen mérkőzésekre és olyan hangulatot teremtettek, ami szinte páratlan az egész bajnokságban. A hangulatra tehát nem lehetett panasz, a Panthers mérlege viszont csapnivaló, ugyanis a csapat mindhárom bajnoki mérkőzését elveszítette. Ha megmarad ez a mentalitás és a szurkolók is hozzák a folytatásban ezt a színvonalat, akkor bizony meggyűlhet még a bajuk a PVSK-val az ellenfeleknek, főleg a Lauber Dezső Sportcsarnokban.

PVSK-Veolia–Atomerőmű SE 81-103 (12-25, 18-27, 25-29, 26-22)
Kosárlabda-NB I., férfiak, 3. forduló. Pécs, 1300 néző

PVSK-Veolia: Micsovics 6/3, Merkl, ARCHIBALD 24/6, DZSELETOVICS 20/9, Payton 13. Cs.: Németh A. 5/3, Frank 4, Mokánszki 4, Plézer, Antóni 2, Radó 3/3. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Atomerőmű SE: CHANDLER 23/6, Locket 10, BENKE 20/18, Eilingsfeld 7/3, LAKE 16. Cs.: Révész 10/3, Halmai 5, Dorogi, JOSEPH 12/6, Kucsora, Géringer, Kékesi.Vezetőedző: Kosztasz Flevaraisz.

Kiemelt fotó: Kurdi József