A végjátékban csúszott ki az NKA kezéből a Spar Girona elleni győzelem, az Európa Kupában

2024. október 24. 11:52 2024. okt. 24. 11:52

Szerdán, a bajnokságban és az Európa Kupában is veretlen katalán együttes, a Spar Girona ellen lépett pályára az NKA Universitas Pécs NB I-es női kosárlabda csapata. Sok pihenésre nem jutott idő a szombati, Sopron elleni győztes derbi után, egy újabb magas szintet képviselő ellenfél érkezett a Lauberbe. A pécsiek ereje a végjátékra elfogyott, 71-74 re elveszítették a mérkőzést.

A Girona a csoport legnagyobb favoritja, a klasszikus spanyol magas szintű kosárlabda képviselői – kezd bele Zseljko Djokics a csapat internetes oldalán. , Edzőjük, Roberto Iniguez tavaly karácsony óta dolgozik velük, és alakítja ki a játékrendszerüket, egyértelműen a topcsapatok közé tartanak. Jelenleg hiányzik egy játékosuk a magas poszton, kisemberekkel játszanak, nagy tempót diktálnak, agresszív kosárlabdát képviselnek. Nagy kihívás lesz ellenük játszani, talán idén eddig a legnagyobb, teljesen más stílust képviselnek, mint amit például most szombaton a Sopron játszott. A siker kulcsa az lesz a Girona ellen, hogy melyik csapatnak sikerül a saját stílusát érvényre juttatnia, nagy taktikai csatára számítok a mérkőzésen, nyilatkozta a hazai vezető edző.

Az előző idényt a negyedik helyen zárta a Girona, amely három fordulót követően most veretlen a tizenhat csapatos bajnokságban, és az Európa Kupában is makulátlan. Julia Reisingerova, aki korábban már szerepelt a katalán együttesben, már nagyon várja az összecsapást és a találkozást a régi ismerősökkel: Sikerrel várta a mérkőzést a Pécsett játszó idegenlégiós. Az első félidőben 19 pontjával a mezőny legponterösebb játékosa volt.  A lepattanók szerzésében közel azonos teljesítményt nyújtott 20 perc alatt a két gárda. Eladott labdák tekintetében 10-10 került a statisztikai mutatóba. A hosszú szünetre 38-36-os állásnál mentek pihenőre a hölgyek.

A folytatásban is Reisigerova szórta a pontokat. Held és Studer Ági is sokat tett a siker érdekében. Az NKA próbálkozik a szökéssel, 30 perc után 54-49. A pécsi oldalon a nevezett játékosok közül Zseljko minden játékost a pályára küldött. A vendégeknél ketten nem kaptak feladatot 30 perc alatt. Távoli dobásokkal sikerült a spanyol együttesnek a felzárkózás, 59-57 a 35. percben. Rövid időre 59-59 az állás. A 36. percben 64-64. Fordítottak a vendégek, 64-66. A sikeres tripladobásokkal jobban álló vendégek újabb találatával, 67-69 a 38. percben. A Girona csapatából közel 40 percet a pályán töltő Bibby 27/3 találatával tudta szorongatni a vendéglátókat. A 40 perc közepén 71-73. Az időkérések sem maradtak el. A végig vezető csapat az NKA a végjátékot elveszítette és 71-74-re zárult a mérkőzés.

NKA Universitas Pécs - Spar-Girona  71-74 (22-16, 16-20, 16-13, 17-25)

NKA Universitas Pécs: Studer 8, Held 21/12, Smailbegovic 2, Török 9/3, Reisingerova 26. Csere: Zsebe-Weninger 5/3, Olawuyi -, Rátkai -, Tóth -, Laczkó -, Kiss -.  Vezetőedző: Zseljko Djokics

Spar Girona: Lundquist 9, Toure 3, Bibby 27/18, Hristova 13/3, Jakubcova 9. Csere: Canella 1, Ygueravide 8/3, Caldwell 4. Vezetőedző: Roberto Iniguez.