Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de az NKA Universitas Pécs nyerte a rangadót

2024. október 20. 11:49 2024. okt. 20. 11:49

Igazi rangadóval folytatódott a női kosárlabda bajnokság szombaton. Az NKA Universias Pécs csapata a Sopron Basket ellen lépett pályára a Lauber Dezsős sportcsarnokban. A Sopron csapata minden fronton veretlen, és versenyben van azért, hogy ezeket a sorozatokat meg is nyerje, az Európa Kupát, a bajnokságot és a Magyar Kupát is. Rengeteg tapasztalt és extra játékosuk van, köztük az egykori pécsi játékos Tijana Krivacevic.

Mérkőzés előtt a pécsi csapat irányítója, Studer Ágnes az NKA internetes oldalán elmondta, hogy: - Az Európa Kupamérkőzésen mutatott önbizalmat kell átvinnünk a Sopron meccsre is, ami sokkal nehezebb dió lesz. Ez lesz az első csata, ami fizikailag és taktikailag is kemény lesz, mezőnyposzton és centerposzton is nagyon jó játékosaik vannak. Maximálisan felkészültünk ellenük, a fejek rendben vannak és az lesz a legfontosabb, hogy az első perctől kezdve elhiggyük, hogy meg tudjuk nyerni a mérkőzést! Így fogunk felmenni a pályára! Van kispadunk, van energiánk, és ha mindenki úgy száll be a meccsbe, hogy ott van teljesen fejben, akkor győzni tudunk majd. Ehhez nagyon kellenek a szurkolók is, akik már szerdán nagyon sokan kijöttek, remélem hogy az első igazi hazai rangadón is ott lesznek, mert szerintem egy nagyon jó mérkőzést fognak látni. Kosárlabdában és fizikálisan is mindekét csapat topon van, remélem sokan segítenek majd nekünk, és együtt megnyerjük a mérkőzést.

Held közelijével kezdődött a mérkőzés, 2-0. Reid triplával válaszolt 2-3. Potyogtak a pontok, 5. percben Olawui 9-8-ra változtatta meg az eredményt. Török Ági triplájával 12-10-ra javították az eredményjelzőn a mérkőzés állását a 7. percben. A hazaiak a 7. a vendégek a 8. percben kezdték a cserélni a játékosokat. A 9. 14-12 -es eredménynél a Soproni edző időt kért. Krivacevic egyenlített 14-14, majd Sitku triplát dobott 14-17. és végett is ért az első negyed.

A második negyed Studer és Török labda leszedésével kezdődött, de nem jutottak pontszerzési lehetőséghez. A12. percben Rátkai egymás után két közelit szórt a zsákba, 18-17. Remek védekezés látunk mind két oldalon. Hosszú másodperceken keresztül üres marad a kosár, Reid a 15. percben 21-19-re formázta az eredményt. A Sopron közel 3 percig nem dobott pontot, Toman törte meg a csendet, 23-21 a 17. perc közepén. Időt is kértek a hazaiak. Böröndy büntetőjével át vette a vezetést a Sopron, 23-24. Held fordít ismét, 25-24, és időt kértek a vendégek. A félidő záró percében büntető párbajt láttunk,  a záró pontokat Reisigerova dobta, 33-30, 20 perc után.

A harmadik negyedet mind két együttes 1-1 közeli dobással kezdte, 35-32. Böröndy dobás közelített Pécs felé, 35-34 a 22. percben. A legnagyobb különbségét érte el az NKA 46-38, 27. percben.  A vendéglátók sokkal jobban gazdálkodtak  a lepattanó szerzésekkel, mint a vendégek és ez hozta a 10 pontos vezetést a 28. percben, 48-38. Studer Ági is betalált közelről, 52-38, a 30. perc végén.

A záró negyed 32. percében Monroe volt eredményes, 52-40. Held triplával válaszolt, 55-40. Reid közeli után büntetőt is dobott 52-43. A Sopron idegenlégiósai egymás után voltak eredményesek, 55-50 a 35. percben, időt is kért Dokic mester. Az eredményjelzőn 57-55 a 38. percben. Az NKA nem engedte megszökni a Sopront, 61-56 a 39. percben. Friskovec triplával ismét üldözni kezdte a vendéglátó együttest, 61-59. Hazai időkérés. A mérkőzés végéig 7 másodperc maradt, és hazai időkérést láttunk. Török Ágii dobhat két büntetőt a 40. perc végén, egyet sikerült bedobni, 62-59 a mérkőzés végét jelző dudaszó megszólalásakor.

NKA Universitas Pécs-Sopron Basket 62-59

(14-17, 19-13, 19-8, 10-21)

NKA Universitas Pécs: Studer 2, Smailbegovic 5/3, Held 16/3, Olawuyi 6, Kiss A. 2 Cs.: Reisingerova 15/3, Rátkai 8, Török 4, Weninger 4, Laczkó -
vezetőedző: Zseljko Djokics, Iványi Dalma

Sopron Basket: Reid 12, Toman D. 5/3, Friskovec 6/6, Varga A. -, Monroe 14 Cs.: Situ 6/3, Krivacevic 6, Böröndy 5, Papp 3/3, Pavlopoulou 2
vezetőedző: Gáspár Dávid, Laczka Miklós